Dlaczego tak atakował Polskę? Prawda wyszła na jaw! Timmermansowi pali się grunt pod nogami

/ Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan na antenie Telewizji Republika zwrócił uwagę na pewną intrygującą prawidłowość związaną z ostatnią wzmożoną aktywnością Fransa Timmermansa i jego licznymi atakami na Polskę. Zdaniem Bielana jest wszystko ma związek z politycznymi planami wiceszefa Komisji Europejskiej, a raczej z tym, że od pewnego czasu coraz bardziej pali mu się grunt pod nogami.

W rozmowie z Katarzyną Gójską w programie „W punkt” Adam Bielan zwrócił uwagę na dość duże rozbieżności w Komisji Europejskiej w odniesieniu do sporu z Polską. Okazuje się, że najwięcej ataków pod adresem Polski miało miejsce ze strony Fransa Timmermansa.

– Były różnice polityczne, co do podejścia do Polski. Inne stanowisko od początku prezentował Frans Timmermans i z czasem, w pewnym momencie zrobił on krok w tył, ale z czasem jego stanowisko wobec naszego kraju zaczęło się zaostrzać, również ze względu na jego własną sytuację polityczną i kalendarz wyborczy – tłumaczył wicemarszałek Senatu.

Adam Bielan wyjaśnił, że taka postawa Timmermansa najprawdopodobniej związana jest z jego coraz trudniejszą pozycją zarówno w unijnej, jak i krajowej polityce.

- Frans Timmermans reprezentuje małą, socjalistyczną partię holenderską, która nie ma już żadnych szans w wyborach europejskich. Praktycznie po ostatnich wyborach w Holandii jest to partia, która schodzi ze sceny politycznej, natomiast ambicje samego komisarza, wiceprzewodniczącego Fransa Timmermansa są olbrzymie i on dzisiaj myśli albo o reelekcji na stanowisko komisarza europejskiego, albo o starcie do Parlamentu Europejskiego. W obu przypadkach miałby być liderem nowej listy, którą miałby zbudować w Europie prezydent Francji Emmanuel Macron – wyjaśnił Bielan.  


Dopytywany, jak tego typu działania i ataki wobec Polski miałyby go odpowiednio wylansować, wicemarszałek Senatu tłumaczy, że chodzi o możliwość odpowiedniego pokazania się w Parlamencie Europejskim.

- On ma w Brukseli małe portfolio, niewielkie kompetencje i główny temat polityczny, który daje mu tlen i występowanie w mediach - to jest spór z Polską. Ma więcej szans, żeby się pokazać w Parlamencie Europejskim [...] Nie ma co ukrywać, że w tej lewej części Parlamentu Europejskiego atakowanie Polski jest popularne i jest przepustką do pewnej kariery. Z drugiej strony jest Jean-Claude Juncker, który jest znacznie bardziej pragmatyczny. On podjął decyzję o rozmowach z Polską na początku tego roku i on wstrzymywał działania związane z przesłaniem skargi do Trybunału Sprawiedliwości. On jest dzisiaj atakowany przez opozycję, panią Gersdorf i innych zwolenników twardych rozwiązań, że ta procedura zaczęła się zbyt późno, bo nawet jeżeli dojdzie do orzeczenia, nawet jeżeli Komisja skieruje skargę, dojdzie do Trybunału Sprawiedliwości, to można się go spodziewać za mniej więcej rok.  Zdaniem zwolenników starego porządku, to już będzie za późno, bo wszystkie zmiany zostaną dokonane - mówił wicemarszałek Senatu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Słowacji: Nigdy nie zgodzę się na zmuszanie do przyjmowania imigrantów

Zdjęcie ilustracyjne / By Irish Defence Forces - https://www.flickr.com/photos/dfmagazine/18898637736/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41045858

  

Premier Słowacji Peter Pellegrini zapowiedział dzisiaj, że na spotkaniach Rady Europejskiej nigdy nie zgodzi się z propozycją, która w jakimkolwiek stopniu zmuszałaby jego kraj do przyjmowania migrantów. Odrzucił również system automatycznej redystrybucji.

Urząd premiera poinformował, że takie same stanowisko mają prezentować wszyscy członkowie gabinetu podczas unijnych spotkań.

Premier uznał też, że oświadczenia dotyczące karania państw niechcących przyjmować migrantów są nie na miejscu w czasie, gdy poszukiwane jest rozwiązanie opierające się na zasadzie konsensusu.

Takie rozwiązanie, napisała agencja TASR, powinno być zrównoważone, systemowe i powinno dotyczyć przyczyn i źródeł migracji, a nie konsekwencji.

Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas spotkania w środę w Rzymie z premierem Włoch Giuseppe Contem poparł wprowadzenie automatycznego europejskiego mechanizmu przyjmowania imigrantów, ich redystrybucji oraz skutecznego odsyłania, aby Włochy czy Malta nie ponosiły pełnej odpowiedzialności za osoby przybywające do Europy przez Morze Śródziemne. Na spotkaniu poruszono także kwestię kar finansowych dla tych krajów, które odmawiają udziału we wspólnej polityce migracyjnej.

Także słowackie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w sobotę oświadczyło, że Słowacja jest przeciwna jakiemukolwiek systemowi rozdziału migrantów.

„Taki system w przeszłości okazał się niefunkcjonalny, co więcej, zachęcałby migrantów do podjęcia ryzykownej drogi do Europy przez Morze Śródziemne, i tym samym oznaczałby wsparcie siatek przemytniczych, które na tym zarabiają”

– skomentował informacje z Rzymu szef departamentu prasy MSZ Juraj Tomaga.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl