Australia szuka następcy M113

/ flickr.com

  

Australia rozpoczęła kolejny krok w realizacji fazy 3 programu LAND 400, dotyczącej zakupu nowej generacji opancerzonych wozów bojowych (Mounted Close Combat Capability), jakie zastąpią wiekowe już transportery opancerzone M113 (na zdjęciu).
Szefowa resortu obrony Australii Marise Payne oświadczyła, że zdolności wojsk lądowych Australii zwiększą się wraz z zakupem 450 bojowych wozów piechoty oraz 17 wozów wsparcia technicznego.  Będzie to największa inwestycja we współczesnej historii wojsk lądowych, jaka zapewni naszym wojskowym bliskie wsparcie - oświadczyła minister Payne. 
Pojazdy zapewnić mają wysoki poziom ochrony załogi, dużą siłę ognia i mobilność, dzięki czemu będzie można realizować zarówno operacje utrzymania pokoju jak i misje typowo bojowe. Możliwość zgłaszania ofert zakończyć się ma do 1 marca 2019 roku. Warto przypomnieć, że kontrakt na dostawy pojazdów rozpoznawczych CRV (Combat Reconnaissance Vehicle), zakupionych w ramach 2. etapu (Phase 2) programu LAND 400 realizowany ma być przez Rheinmetall. Niemiecki koncern zbrojeniowy otrzymał w tym miesiącu kontrakt wart 2.4 mld dolarów, na dostawę 211 kołowych transporterów opancerzonych Boxer do wojsk lądowych Australii (Australian Army).
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi

Wczytuję komentarze...

Budka udzielił wywiadu telewizji TVN. Jego stylizacja wywołała salwy śmiechu! Zobaczcie sami

Borys Budka / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Politycy Platformy Obywatelskiej chętnie udzielają wywiadów telewizji TVN. Jak jednak dobrze wyglądać, gdy żar leje się z nieba, a dziennikarze zaskoczą posła w trakcie wypoczynku? Borys Budka znalazł na to sposób, wsuwając tylko "górę" od garnituru. Ruszyła lawina komentarzy. Według niektórych, to... odzwierciedlenie działań Platformy Obywatelskiej.

Zdjęcie, na którym Borys Budka udziela wywiadu w koszuli, krawacie i marynarce, a także... w krótkich spodenkach i japonkach obiegło już cały internet. Pochwalił się nim sam poseł Budka, licząc chyba na to, że internauci uśmiechną się, widząc jego "stylówkę". Ale niekoniecznie wyszło tak, jak sobie wymarzył.

Zdjęcie wrzucili do sieci także politycy Prawa i Sprawiedliwości. Krzysztof Sobolewski użył hasła telewizji TVN "Cała prawda całą dobę", pokazując, że jednak niekoniecznie ujawniony został na antenie prawdziwy obraz Borysa Budki. W telewizji nie ma co bowiem liczyć na ujawnienie jego krótkich spodenek, a raczej pokazany będzie od pasa w górę.

Z kolei wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślił, że zdjęcie przedstawia obraz propozycji Koalicji Obywatelskiej.

"W wąskim kadrze mają wyglądać poważnie lecz wystarczy nieco tylko oddalić kadr by okazało się, że w istocie to żart i plaża"

- napisał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl