W nalocie zginął przywódca IS

/ / FLICKR.COM/ DAY DONALDSON/CC BY 2.0

  

Przywódca dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie w Afganistanie Abu Saad Erhabi zginął w nalotach przeprowadzonych w sobotę wieczorem na kryjówki tej grupy w prowincji Nangarhar na wschodzie kraju.

We wspólnej operacji powietrznej i lądowej sił afgańskich i międzynarodowych na dwie kryjówki IS oprócz Erhabiego zginęło jeszcze 10 bojowników, a także zniszczono znaczącą ilość broni lekkiej i ciężkiej oraz amunicji - wynika z oświadczenia Krajowego Wydziału ds. Bezpieczeństwa w Kabulu.

Dotychczas komentarza w tej sprawie nie wydała ani propagandowa agencja informacyjna IS Amak, ani dowództwo dowodzonej przez NATO misji szkoleniowo-doradczej Resolute Support.

Gubernator Nangarharu podkreślił, że Erhabi to już czwarty przywódca IS w Afganistanie zabity od końca lipca 2017 roku.

Organizacja ta, posługująca się nazwą Państwo Islamskie Prowincji Chorasan (od nazwy historycznej krainy obejmującej m.in. obszary w Afganistanie), zdołała stworzyć swój bastion w Nangarharze na nieszczelnym pograniczu afgańsko-pakistańskim i wyrosła na jedną z najbardziej niebezpiecznych grup zbrojnych w tym kraju. W Afganistanie bojownicy IS obecni są od 2015 roku, walcząc zarówno przeciwko talibom, jak i siłom afgańskim i amerykańskim.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Przetarg na system SOS przy autostradzie A4

/ Premia [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

  

GDDKiA ogłosiła w środę przetarg na zaprojektowanie, budowę oraz utrzymanie Systemu Łączności Alarmowej SOS dla podkarpackiego odcinka autostrady A4 – poinformowała PAP rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus.

Dodała, że przetarg obejmuje również wykonanie kanalizacji teletechnicznej na drodze ekspresowej S19 od węzła Stobierna do węzła Rzeszów Wschód.

„Inwestycja ma umożliwić kierowcom autostrady A4 prowadzenia, bezpośrednio z pobocza jezdni, komunikacji głosowej z dyżurnym w Punkcie Informacji Drogowej GDDKiA, po to, aby przekazać informacje o sytuacjach awaryjnych, które wpływają na bezpieczeństwo ruchu. Komunikacja odbywać się będzie dwukierunkowo także na potrzeby prowadzenia działań ratowniczych”

– wyjaśniła Rarus.

Zgodnie z zapisami przetargu przyszły wykonawca zaprojektuje, dostarczy, zamontuje wszelkie urządzenia i odda do użytkowania System Łączności Alarmowej SOS na podkarpackim odcinku autostrady A4 o długości ok. 167 km.

Projekt i budowa systemu obejmują m.in. kolumny alarmowe (tzw. kolumny SOS), które usytuowane będą wzdłuż autostrady na wybudowanych już platformach. Wykonawca będzie musiał stworzyć również system nadzoru łączności alarmowej, który znajdował się będzie docelowo w Centrum Zarządzania Ruchem, który powstanie w Obwodzie Utrzymania Drogi przy węźle Sokołów Małopolski Płn. przy drodze ekspresowej S19.

Rzeczniczka zaznaczyła, że inwestycja musi być zrealizowana w ciągu 48 miesięcy. Otwarcie ofert, które wpłyną w przetargu zaplanowane zostało na początek października br.

Autostrada A4 prowadzi od granicy z Niemcami w Jędrzychowicach do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej; jej długość to ponad 672 km.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl