Franciszek odwiedził sankturarium maryjne. To ważne miejsce kultu dla Irlandczyków

Bazylika w Knock / By Sinéad Mallee - Supplied from Photographer, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68421054

  

W drugim dniu wizyty w Irlandii papież Franciszek udał się do sanktuarium maryjnego w miejscowości Knock w północno-zachodniej części kraju. To narodowe irlandzkie sanktuarium odwiedza co roku około 2 milionów osób.

W 1979 roku był tam podczas swej pielgrzymki św. Jan Paweł II.

W Knock zgromadziły się w deszczu tysiące wiernych, przybyłych z różnych części kraju.

Franciszek odwiedzi Kaplicę Objawień i odmówi z wiernymi modlitwę Anioł Pański. Następnie powróci do Dublina, gdzie odprawi mszę na zakończenie IX Światowego Spotkania Rodzin.

Irlandzkie media relacje z wizyty koncentrują się wyłącznie na sobotnich słowach i gestach papieża odnoszących się do skandalu pedofilii w Kościele.

Główne dzienniki "Irish Times" i "Irish Independent" przytaczają to, co usłyszały ofiary wykorzystywania seksualnego podczas prywatnego spotkania z Franciszkiem w sobotę w nuncjaturze apostolskiej. Uczestnicy tej rozmowy, cytowani przez gazety wyjawili, że papież był wstrząśnięty ich wspomnieniami i używał bardzo mocnych słów mówiąc o sprawcach czynów. Ponadto, jak piszą gazety powołując się na rozmówców papieża, był zaszokowany, gdy usłyszał o masowym procederze przymusowych, nielegalnych adopcji, do jakich dochodziło w Irlandii kilkadziesiąt lat temu, także w placówkach kościelnych, gdzie odbierano dzieci nieletnim matkom i oddawano innym rodzinom.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kuriozalny proces Nitras kontra Cenckiewicz. Poseł PO się nie przygotował

/ Lukasz Szelemej/Gazeta Polska

  

Dziś w Sądzie Okręgowym w Szczecinie odbył się proces w trybie odwoławczym, który Sławomirowi Cenckiewiczowi wytoczył poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras. Kulisy całej sprawy są dość absurdalne, bo chodzi o... podanie dalej memów na Twitterze. Cenckiewicz informuje, że Nitras - znany z "obrony sądów" - nie wziął na rozprawę nawet dowodu osobistego.

Cenckiewicz został zobowiązany do usunięcia z Twittera treści, które nie spodobały się Nitrasowi, choć o wyroku i samej rozprawie dowiedział się z Twittera.

Sprawa ma dalszy ciąg - tym razem w trybie odwoławczym.

[polecam:https://niezalezna.pl/284309-slawomir-cenckiewicz-prosi-o-wsparcie-chodzi-o-proces-z-nitrasem-za-podanie-dalej-memow]

Nitrasa oburzyło to, że Cenckiewicz podał dalej na Twitterze memy dotyczące jego osoby.

Dzisiejszą rozprawę na swoim internetowym portalu opisuje Radio Szczecin.

Zdaniem posła PO-KO sugerują one, że jest złodziejem. Polityk opozycji twierdzi, że do tej pory ludzie wyzywają go na ulicy. 

Takich przypadków są co najmniej dziesiątki, jeśli nie setki. Żeby nie być gołosłownym, ostatnio, gdy wychodziłem wraz z rodziną z pizzerii na ulicy Poniatowskiego, starsza pani nazwała mnie bandytą, złodziejem, który powinien siedzieć w więzieniu 

- mówił w sądzie Nitras.

Mecenas Zbigniew Bogucki - obrońca Sławomira Cenckiewicza - odpowiadając Nitrasowi powiedział, że "kto sieje wiatr, ten zbiera burzę"

Jest posłem, który budzi jedne z największych emocji, ale pewnie na tym mu zależy, a skoro mu na tym zależy, to wpisuje w ten sposób w swoją działalność niejako przyzwolenie na to. Skoro ja w ten sposób walczę i takim mieczem wojuje, to mogę od tego miecza również zginąć 

- mówił.

Cenckiewicz stwierdził zaś, że to, co spotyka na ulicach Nitrasa, nie ma związku z podanymi przez niego dalej wpisami na Twitterze.

Ciekawe sytuacje miały miejsce jeszcze przed rozprawą. Nitras - znany z "obrony sądów" nie wziął ze sobą dowodu osobistego. Nie podał też ręki prof. Cenckiewiczowi.

Wyrok w tej sprawie zapadnie 4 września.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: radioszczecin.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl