"Gazeta Polska" ujawnia! Zastępca Ewy Gawor był wywiadowcą u Kiszczaka

Mirosław Szymanek - obecny zastępca Ewy Gawor w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m. st. Warszawy - był w latach 80. starszym wywiadowcą Wydziału IV Biura „B” MSW. Szefem MSW był wówczas gen. Czesław Kiszczak. Jednostka ta zajmowała się obserwacją operacyjną osób i obiektów, przeprowadzaniem wywiadów i ustaleń, a także wstępnym rozpoznaniem i zabezpieczeniem operacyjnym przebywających na terenie Polski dyplomatów i cudzoziemców.

GP

W artykule Macieja Marosza "Gawor - caryca stolicy i jej dwór" - który znajdzie się w najbliższym numerze 'GP" - ujawniona jest komunistyczna przeszłość kolejnych współpracowników i podwładnych Ewy Gawor. M.in. wspomnianego wyżej Mirosława Szymanka.

Wcześniej dr hab. Sławomir Cenckiewicz zdemaskował na łamach "GP" samą Ewę Gawor. Okazało się, że urzędniczka, która sporządziła pisemne uzasadnienie decyzji o rozwiązaniu Marszu Powstania Warszawskiego, była podporucznikiem MO, absolwentką Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Feliksa Dzierżyńskiego oraz pracownikiem Departamentu PESEL MSW.

Następnie historyk ujawnił dokumenty innych osób z otoczenia Gawor, silnie związanych z SB, takich jak Jarosław
Michoń czy Andrzej Szymaniak.

Dostępna od najbliższej środy "Gazeta Polska" przynosi rewelacje dotyczące kolejnych osób związanych z Ewą Gawor. Nie przegap!
 

 

 

 

Źródło: Gazeta Polska

#Ewa Gawor #Mirosław Szymanek #MSW #Czesłąw Kiszczak

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo