Wałęsa się chwali, że on bez "500+" sobie świetnie radził. Chwila, a ile "Bolkowi" płacili esbecy...

/ twitter.com/Sławomir Cenckiewicz

  

Nie było kiedyś "pięćset" i człowiek zawsze sobie jakoś radził żeby wyżywić rodzinę - oznajmił na Twitterze Lech Wałęsa. I uruchomił lawinę komentarzy. A profesor Sławomir Cenckiewicz przypomniał pewien dokument...

Były prezydent nie może się zdecydować w jaki sposób skrytykować jeden z czołowych programów Prawa i Sprawiedliwości. Najpierw pomoc finansową dla rodzin nazwał "ochłapem". Teraz pochwalił się, że on zawsze znalazł sposób na to by jego rodzinie niczego nie brakowało i nie potrzebował "500+".

- Nie było kiedys „pięćset” i człowiek zawsze sobie jakoś radził zeby wyżywić rodzine (pisownia oryginalna) - oznajmił Wałęsa na Twitterze.

Gdyby Wałęsa pomyślał, to by raczej milczał.

Nasze Dobro Narodowe/Żywa Legenda wspomina dzisiaj jak sobie radził kiedyś bez 500 złotych dodatku od rządu... Więc przypominam jak sobie radziła Legenda w przeszłości - radziła sobie, ale jednak dzięki 500 Plus i to od SB

- napisał historyk na Twitterze, dołączając zdjęcie pokwitowania odbioru pieniędzy z podpisem "Bolek".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Samochód wjechał w tłum ludzi

/ anngp26

  

Sześć osób zginęło w piątek po tym, jak samochód wjechał w tłum ludzi w chińskiej miejscowości Zaoyang w prowincji Hubei. Kierowca został zastrzelony przez policję.

Na razie nie są znane szczegóły wypadku. Chińska telewizja CCTV poinformowała jedynie, że samochód celowo wjechał w tłum ludzi, zabijając sześc osób i raniąc siedem.

Jak podkreślają agencje, podobne wypadki w Chinach zdarzają się dosyć często. Pod koniec listopada ub. roku 29-letni bezrobotny wjechał samochodem w grupę uczniów, którzy przechodzili przez ulicę w północno-wschodniej prowincji Liaoning, zabijając pięć osób i raniąc co najmniej 19. Jak poinformowała wówczas policja, mężczyzna ten miał "myśli samobójcze z powodu kłótni z żoną" i wybierał swoje ofiary "losowo".

Pięć dni później w wiosce w południowo-zachodniej prowincji Syczuan kierowca z nieznanego powodu uderzył w pieszych, zabijając siedmiu z nich. W innym wypadku pod koniec zeszłego roku mężczyzna wjechał swoją ciężarówką w dużą grupę ludzi, których następnie zaatakował łopatą i nożem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl