Z OSTATNIEJ CHWILI

Zmarł aktor Jan Nowicki - informuje Polski Instytut Sztuki Filmowej • • •

Jaki na konferencji w Sofii: „To, co tu widzimy, to jest wielki wstyd dla rządzącej Warszawą Platformy”

Stolica Bułgarii otworzy do 2020 roku 35 km metra. Skoro ona potrafiła, Warszawa też może - mówił w Sofii kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki. Dodał, że jeśli wygra wybory w stolicy, to od razu przystąpi do budowy III i IV linii metra.

twitter.com/screenshot/@PatrykJaki

Jaki spotkał się z dziennikarzami w Sofii, gdzie interesował się rozbudową tamtejszego metra.

To, co dziś tu widzimy, to jest niestety wielki wstyd dla rządzącej Warszawą obecnie PO. My przez 12 lat słyszymy, że metra nie da się szybciej budować, że wszystko dzieje się w sposób zaplanowany. Tymczasem zobaczcie państwo - stolica Bułgarii, dużo słabsza gospodarczo od nas, mająca ponad cztery razy niższy budżet niż budżet Warszawy, (...) do 2020 r. otworzy 35 km metra dokładnie w takim samym czasie, jak Hanna Gronkiewicz-Waltz rządzi Warszawą.

- powiedział.

Jaki mówił, że "Warszawa, dysponująca budżetem w wysokości 17 mld, buduje 10 km metra, podczas gdy Sofia z 4-miliardowym budżetem chce oddać do 2020 r. 35 km metra, a do dziś zbudowała 27 km".

Nie mówcie, że się nie da - skoro stolica Bułgarii potrafiła, stolica Polski musi też. Musimy mieć ambitną Warszawę, ambitne plany. Warszawa zasługuje na to, aby przyśpieszyć budowę metra. (...) My pokazujemy dziś państwu, że można. Skoro w słabszej gospodarczo Bułgarii, która ma tyle problemów, można budować trzy razy szybciej metro, to w Warszawie też można.

- mówił.

Jeśli zostanę prezydentem Warszawy, od razu przystąpię do budowy trzeciej i czwartej linii metra.

- zadeklarował kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy.

Wcześniej Jaki spotkał się z członkiem zarządu sofijskiego metra Krasimirem Savovem, który przybliżył historię jego rozbudowy w ostatnich latach. Savov mówił też o źródłach finansowania budowy, jej kosztach, planach dalszej rozbudowy, a także o statystykach przepustowości podziemnej kolejki oraz infrastrukturze, w którą wyposażono poszczególne stacje metra.

Wyjazd do Sofii to pierwsza odsłona akcji #NieMowcieZeSieNieDa, zainaugurowanej w poniedziałek. W jej ramach, oprócz metra, Jaki chce porównywać różne obszary pracy samorządu Warszawy z innymi stolicami o zbliżonym potencjale i liczbie mieszkańców.

 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

#Patryk Jaki #sofia #wybory samorządowe 2018 #metro

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo