Wczoraj zakończyły się wysłuchania kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego przed Krajową Radą Sądownictwa, a dziś KRS rozpoczęła zaplanowane na cztery dni posiedzenie, na którym przeanalizuje protokoły z wysłuchań kandydatów. 

Posiedzenie i wcześniejsze wysłuchania spotkały się - co nietrudno przewidzieć - z licznymi reakcjami opozycji. Borys Budka, poseł PO i członek KRS, wnosił - bezskutecznie - o odroczenie rozpoczętego dziś posiedzenia i opuścił salę obrad, za to jego partyjny kolega - Michał Szczerba, postanowił wprost uderzyć w wiceprzewodniczącego Rady, sędziego Wiesława Johanna.

Otóż - głosem "moralnego autorytetu" Szczerba ogłosił, że sędzia Johann "przestał być godny tytułu Honorowego Obywatela m.st. Warszawy" i stwierdził, że nowa Rada Miejska powinna rozważyć rewizję przyznania tego tytułu. Tytuł Honorowego Obywatela m.st. Warszawy sędzia Johann otrzymał 31 lipca 2017 r. podczas uroczystej sesji RM. 

Jeszcze niedawno poseł Michał Szczerba węszył podstęp w opublikowanych przez Joachima Brudzińskiego fotografiach z urlopu prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, a kilka tygodni wcześniej - upublicznił na Twitterze wizerunek i dane osobowe jednego z policjantów interweniujących podczas antyrządowych protestów, co stało się powodem wielu ataków i pogróżek skierowanych wobec funkcjonariusza i jego rodziny.

CZYTAJ: Policjant z wpisu Szczerby składa zawiadomienie o przestępstwie. Chodzi o dziesiątki gróźb

W mediach społecznościowych Szczerba pamiętany będzie jednak głównie z tzw. "afery toaletowej", gdy to poseł miał bez kolejki wcisnąć się do toalety w Domu Zdrojowym w Krynicy. Pech chciał, że nazbyt prędki parlamentarzysta zatrzasnął się wówczas w kabinie... 

CZYTAJ: Wchodzi poseł Szczerba do toalety i widzi kolejkę… To musiało skończyć się aferą

Historia ta setnie ubawiła internautów, którzy stworzyli dziesiątki memów o toaletowych przygodach posła Szczerby.

CZYTAJ: Tego Szczerba nie przewidział. #AferaToaletowa bije rekordy popularności – MEMY