Oni to mają pomysły! Zwolennicy opozycji organizują... „czarną procesję”. I znów te same kuriozalne hasła

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Politycy opozycji totalnej wpadli na kolejny "genialny" pomysł. 26 sierpnia organizują marsz pt. "czarna procesja". Hasłem przewodnim protestu będzie... "Nie damy się zepchnąć w objęcia Rosji"...

"Czarna procesja" ma przejść rozpocząć się pod dawną siedzibą Komitetu Centralnego PZPR przy Rondzie de Gaulla, a zakończyć się przed Pałacem Prezydenckim.

Demonstrację organizują zwolennicy opozycji totalnej, a w zaproszeniu można przeczytać m.in.:

"Tak, jak Targowica łamała postanowienia Konstytucji 3 maja, tak dzisiejsza Targowica - PiS i przystawki - łamią bezkarnie naszą konstytucję".

Dalej jest tylko bardziej absurdalnie...

"Nie damy się zepchnąć w objęcia Rosji. Jesteśmy i będziemy w Europie. (...) Przeciwstawiamy się dyktaturze i apelujemy od Unii Europejskiej, by o nas nie zapominała!"

– piszą.

Wsparcia akcji udzielił m.in. poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba.

Spotykamy się żeby bronić naszych praw, praw konstytucyjnych i praw obywatelskich, żeby móc protestować po to, żeby w Polsce było lepiej, żeby Polska była praworządna i europejska. W tym proteście jest nadzieja

– twierdzi.

Patrząc na ostatnie frekwencje na opozycyjnych marszach, sukcesu tej akcji raczej nie wróżymy. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wyłudzali datki na odbudowę Notre Dame. Jest śledztwo

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Frédéric BISSON/CC BY-SA 2.0

  

Paryska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie "oszustwa popełnionego przez grupę zorganizowaną". Objęto nim osoby, które podszywały się pod zbierających datki na odbudowę zniszczonej w pożarze katedry Notre Dame - informuje AFP. Francuska agencja powołuje się na prokuraturę, która apeluje o zachowanie czujności.

Śledztwo wszczęto po otrzymaniu skargi przez fundację Fondation du patrimoine. Zdaniem organizacji pewni ludzie, podając się za członków fundacji, wyłudzali pieniądze, które rzekomo miały zostać przeznaczone na odbudowę paryskiej świątyni. Oszuści do ofiar dzwonili i wysyłali e-maile, namawiając na wykonanie przelewów.

Przestępcy stworzyli również fałszywą stronę internetową, dzięki której podszywali się pod fundację.

W sumie na rekonstrukcję świątyni legalnie zebrano już około miliarda euro; środki wysyłają zarówno miliarderzy czy duże firmy, jak i zwykli obywatele. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl