Teatr Kamienica kończy 10 lat. Byliśmy na planie premierowego spektaklu. GALERIA

Aż trudno uwierzyć, że minęło już 10 lat. Przez ten cały czas staraliśmy się - i dalej będziemy - by Teatr Kamienica był wizytówką Warszawy. Takiej Warszawy, o której przed wojną mówiło się, że jest "Paryżem Północy" - mówił Emilian Kamiński, dyrektor Teatru Kamienica, podczas środowej, jubileuszowej konferencji. Już we wrześniu na deskach teatru zobaczymy premierową "Czarną Komedię", a to nie koniec niespodzianek, jakie przygotował zespół Teatru Kamienica z okazji 10. urodzin.

fot. Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

Gdy dekadę temu przy Alei Solidarności powstawał Teatr Kamienica, niewiele osób wierzyło w sukces instytucji. Obecnie to jedno z najważniejszych miejsc na mapie kulturalnej Warszawy, które swoim bogatym repertuarem i niepowtarzalną atmosferą przyciąga zarówno publiczność, jak i samych artystów:

Aktorzy sami przyznają, że w Kamienicy czują się jak w domu. Na co dzień nasz zespół tworzy w pewnym sensie rodzinę. Ta ciepła atmosfera zdaje się udzielać również naszym widzom

- mówił podczas konferencji Emilian Kamiński.

Obecni na spotkaniu artyści (m.in. Jan Wieczorkowski, Marieta Żukowska, Tomasz Sapryk i Jacek Lenartowicz) zaprezentowali fragmenty "Czarnej Komedii", czyli najnowszej premiery w Teatrze Kamienica, którą zaplanowano na 17 września. Autorem sztuki jest Peter Shaffer, a samo dzieło zostało przetłumaczone na kilkadziesiąt języków i do dziś jest zaliczane do klasyki komedii. Jej premiera w Teatrze Kamienica odbędzie się dokładnie 50 lat po polskiej prapremierze "Czarnej Komedii", w której wówczas zagrali m.in.  Jan Nowicki, Anna Seniuk i Zdzisław Maklakiewicz.

We wrześniowym spektaklu w reżyserii Tomasza Sapryka w Kamienicy wystąpią: Mateusz Damięcki, Jan Wieczorkowski, Marieta Żukowska/Marta Wierzbicka, Elżbieta Jarosik, Andżelika Piechowiak/Anna Maria Jarosik, Tomasz Sapryk, Jacek Lenartowicz/Piotr Zelt, Jacek Kopczyński/Albert Osik.

W marcu, kiedy wypadają 10 urodziny teatru Emiliana Kamińskiego, zespół teatru zaplanował jubileuszową premierę pt. "Niespodzianka". Reżyserem przedstawienia będzie dyrektor teatru, a na scenie zobaczymy m.in. Elżbietę Jarosik, Sambora Czarnotę, Krzysztofa Kiersznowskiego i Krystiana Kukułkę.

Nadchodzący sezon artystyczny przyniesie również kolejny z serii spektakli misyjnych, dedykowanych młodzieży. Po zagadnieniu uzależnień od narkotyków ("Dzieci z dworca ZOO") i dopalaczy ("Dopalacze. Siedem stopni donikąd"), przyszedł czas na kolejny zaangażowany społecznie temat - bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni i uzależnienie od nowych technologii.

Kolejną atrakcją z okazji jubileuszowego sezonu w Teatrze Kamienica jest Scena Elitarna, która zostanie uruchomiona już we wrześniu. Na scenie tej, w kameralnej atmosferze i przy lampce wina, będzie można zobaczyć spektakle w gwiazdorskiej obsadzie. Teatr zapowiada również uruchomienie Karty Stałego Widza oraz mnóstwo konkursów. Będzie ciekawie, polecamy!

Autor: Magdalena Fijołek

Zdjęcia: Tomasz Adamowicz

 

 Źródło: niezalezna.pl, Teatr Kamienica

#Czarna Komedia #premiera #Warszawa #teatr #Justyna Sieńczyłło #Emilian Kamiński #jubileusz #teatr Kamienica

Magdalena Fijołek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo