Otworzono kolejną część obwodnicy Puław

/ twitter.com/PremierRP

  

Lubelszczyzna jest i w najbliższych latach będzie wielkim placem budowy nie tylko takich dróg, jak obwodnica Puław, czy za chwilę otwierane kolejne odcinki drogi S17, S12 - powiedział dziś premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że wybudowane zostaną również inne drogi dojazdowe.

Lubelszczyzna jest i w najbliższych latach będzie wielkim placem budowy nie tylko takich dróg, jak ta obwodnica Puław, czy za chwilę otwierane kolejne odcinki drogi S17, czy S12

- powiedział premier, który bierze udział w uroczystości otwarcia II etapu obwodnicy Puław w ciągu drogi ekspresowej S12, łączący obwodnicę Puław z węzłem Kurów na drodze ekspresowej S17, prowadzącej z Warszawy do Lublina.
 

Jak dodał, rząd chce zbudować również drogi, "których kompletnie nie było na mapach odziedziczonych po naszych poprzednikach"

Chcemy przyciągnąć gminy, powiaty, które do tej pory były zaniedbane, do życia gospodarczego, społecznego

- powiedział Morawiecki.

Premier podkreślił również znaczenie drogi S19, od Lublina na północ do Białegostoku i na południe do Rzeszowa.

Drogę, którą nazywamy czasami kręgosłupem Polski wschodniej. Drogę, która otworzy gospodarczo, handlowo całą Lubelszczyznę na północ, ale również na południe Europy. A więc stworzy nowe pespektywy rozwoju. Jest to droga, dla której mamy zabezpieczenie w naszym programie rozbudowy dróg krajowych i autostrad

- powiedział premier.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, podczas otwarcia II etapu obwodnicy Puław wyraził przekonanie, że tę inwestycję zrealizowano we właściwej technologii i jakości, i przez długie lata będzie służyć użytkownikom.

To droga bezpieczna, komfortowa, przewidywalna w czasie przejazdu, bo takie muszą być w końcu polskie drogi, na pewno te główne szlaki

- oświadczył minister.

Wreszcie nie będziemy mieli żadnych kompleksów, bo nasze drogi będą tak samo nowoczesne, jak drogi zachodniej i południowej Europy

- mówił, podkreślając, że dziś wiele regionów Polski to wielki plac budowy.

Adamczyk zauważył, że bywają opóźnienia w budowie dróg, spowodowane warunkami geologicznymi czy meteorologicznymi.

Zapewniam, że robimy wszystko, ażeby te opóźnienia zminimalizować - podkreślił.

Adamczyk odniósł się również do trasy Via Carpatia (w Polsce to S19 - PAP), podkreślając, że jej budowa to efekt przede wszystkim decyzji rządu z czerwca 2017 r. o zwiększeniu limitu w funduszu dróg krajowych do 135 mld zł. Adamczyk wyraził jednocześnie nadzieję, że cały polski odcinek Via Carpatia będzie przejezdny w 2025 r.

To będzie to, czego oczekują mieszkańcy wschodnich regionów Polski i ci, którzy przejeżdżają tranzytem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Albania wysłała do Włoch medyków. "Dzisiaj wszyscy jesteśmy Włochami, a Italia musi wygrać"

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/fernandozhiminaicela

  

Albania wysłała do Włoch 30 lekarzy i pielęgniarzy, by pomogli służbie zdrowia w Lombardii w zmaganiu się z pandemią koronawirusa. "Najbogatsze kraje odwróciły się plecami do innych" - powiedział albański premier Edi Rama.

"Nie jesteśmy pozbawieni pamięci. Nie możemy nie pokazać Włochom, że Albania i Albańczycy nie porzucają nigdy swojego przyjaciela w potrzebie"

- podkreślił szef rządu, żegnając personel medyczny na lotnisku w Tiranie.

"Dzisiaj wszyscy jesteśmy Włochami, a Italia musi wygrać i wygra tę wojnę także dla nas, dla Europy i dla całego świata" - dodał.

Jak zauważył, 30 lekarzy i pielęgniarzy wysłanych do Włoch to nie jest dużo. "Nie rozstrzygną wyniku tej batalii między niewidzialnym wrogiem a lekarzami, jaka toczy się na drugim brzegu morza (Adriatyku)" - oświadczył.

"Ale Włochy są naszym domem, od kiedy uratowały naszych braci i siostry, w przeszłości udzielając nam gościny i przyjmując nas, kiedy tu się cierpiało" - podkreślił premier Albanii, odnosząc się do przyjęcia przez Włochy tysięcy albańskich uchodźców w latach 90.

"To prawda, że wszyscy zamknęli się w swoich granicach, a najbogatsze kraje odwróciły się plecami do innych" - dodał szef rządu.

Według ostatnich oficjalnych danych z soboty, we Włoszech zanotowano dotąd 10 023 zgony z powodu epidemii oraz ponad 92 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Lombardia jest jednym z najbardziej dotkniętych epidemią regionów kraju. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts