Papież pozdrowił Polaków. "Niech Królowa Polski umacnia was w wierze"

Papież Franciszek / By Korea.net / Korean Culture and Information Service (Photographer name), CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34828249

  

Papież Franciszek pozdrowił Polaków w związku z przypadającą w niedzielę uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej. Poprosił o modlitwę w intencji swej podróży do Irlandii na Światowe Spotkanie Rodzin.

Zwracając się do Polaków podczas dzisiejszej audiencji generalnej w Watykanie Franciszek powiedział:

"Szczególnie pozdrawiam wszystkich, którzy w tych dniach pielgrzymują na Jasną Górę, by uczestniczyć w niedzielnej Uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej".

"Niech Królowa Polski prowadzi was i umacnia w wierze, byście odważnie głosili światu święte imię Boga i świadczyli o Nim swoim życiem" - mówił papież. Dodał: Powierzam się waszym modlitwom podczas mojej bliskiej już podróży apostolskiej do Dublina".

W sobotę i niedzielę Franciszek będzie w Irlandii, dokąd udaje się na IX Światowe Spotkanie Rodzin.

- Niech będzie to moment łaski i słuchania głosu chrześcijańskich rodzin z całego świata

 - mówił papież pielgrzymom w watykańskiej Auli Pawła VI.

W trakcie audiencji Franciszek modlił się za ofiary wypadku w parku narodowym Pollino w Kalabrii na południu Włoch, gdzie w poniedziałek we wzburzonym potoku zginęło 10 turystów. Zapewnił o swej modlitwie ich rodziny oraz rannych.

W katechezie papież przestrzegał, by "nie obrażać imienia Boga, by nie używać go obłudnie, nadaremno, na próżno".

Pytał wiernych: "Czy możliwe jest wzięcie na siebie imienia Boga w sposób obłudny, formalny, na próżno?". "Odpowiedź jest niestety pozytywna; tak, to możliwe" - skonstatował. To "hipokryzja", "kłamstwo" - powiedział Franciszek. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Trzeba napić się wódki". Ten komentarz szefa "Wyborczej" to najlepsze podsumowanie wyborów!

Zdjęcie ilustracyjne / Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

  

Jedni dziś piją szampana z powodu zwycięstwa, inni - zdecydowanie "na smutno" - mają do dyspozycji inne trunki. Jarosław Kurski z "Gazety Wyborczej" zwolennikom opozycji radzi... napić się wódki. Tak napisał w pierwszym felietonie po opublikowaniu wyników wyborów.

Według sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsat, w wyborach do Parlamentu Europejskiego zwyciężyło PiS z poparciem proc. 42,4 proc. Koalicja Europejska uzyskała 39,1 proc. głosów. Te wyniki wywołały prawdziwy popłoch przy Czerskiej. W siedzibie "Gazety Wyborczej", podobnie jak na wieczorze wyborczym Koalicji Europejskiej, próbowano robić dobrą minę do złej gry. Widać to po kolejnych artykułach.

Niebywałą szczerością wykazał się jeden z szefów "GW". Zdradził przy tym, co dziś będą pili zwolennicy "totalnych".

"Jeśli wyniki exit poll się potwierdzą, to trzeba się napić wódki, ale nie rozpaczać. Trudno, obóz demokratyczny przegrał nieco pierwszą połowę wyborczego meczu. Szkody są jednak małe. Są za to bezcenne wnioski. Ta porażka nie oznacza, że w październikowych wyborach do Sejmu demokraci przegrają, choć bez psychologicznego efektu, choćby minimalnego zwycięstwa KE, będzie trudniej"

- napisał w swoim felietonie Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej".

Oj, takich wyników na Czerskiej chyba się nie spodziewali...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Wyborcza, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl