Armia Putina w pełnej gotowości

W Rosji trwa pięciodniowy niezapowiedziany sprawdzian gotowości sił zbrojnych w dwóch okręgach wojskowych - Centralnym i Wschodnim. Sprawdzian jest przygotowaniem do wielkich manewrów Wostok-2018, zaplanowanych na Dalekim Wschodzie na wrzesień.

mil.ru

W ramach sprawdzenia gotowości armii przeprowadzonych zostanie do 25 sierpnia łącznie 16 specjalistycznych ćwiczeń. Wezmą w nich udział zgrupowania dwóch wspomnianych okręgów wojskowych, a także jednostki sił powietrznodesantowych oraz lotnictwa wojskowego i transportowego.

Na poligonie czebarkulskim w obwodzie czelabińskim na Uralu ćwiczyło we wtorek ponad 6 tys. czołgistów. Wykorzystano ponad tysiąc jednostek sprzętu.

Również we wtorek kilkanaście myśliwców Su-35 - a także bombowce Su-34 - zostało przerzuconych z lotnisk w Kraju Chabarowskim na Dalekim Wschodzie na Syberię - do Buriacji i Kraju Zabajkalskiego. W trakcie przelotu na dystansie ponad 2 tys. kilometrów samoloty miały wykonywać zadania w parach i kluczach.

Sprawdzian gotowości sił zbrojnych FR odbył się we wtorek w trzech zgrupowaniach wojsk powietrznodesantowych z Uljanowska, Buriacji i Kraju Nadmorskiego. W sprawdzianie uczestniczyła także Flota Pacyfiku, która ćwiczyła na poligonach w Kraju Nadmorskim i na Kamczatce. Grupę okrętów skierowano na Morze Ochockie. Małe jednostki do zwalczania okrętów podwodnych i kutry rakietowe wyszły na Morze Japońskie.

Centralny Okręg Wojskowy obejmuje Powołże, Ural i Zachodnią Syberię. Jego dowództwo znajduje się w Jekaterynburgu. Wschodni Okręg Wojskowy ze sztabem w Chabarowsku obejmuje regiony leżące dalej na wschód - część Syberii i Daleki Wschód.

 

 Źródło: Centrum Prasowe PAP

#Rosja #armia #Putin #zgrupowanie

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo