"Totalni" mają kłopoty w Opolu. Jest zmiana kandydata na prezydenta

Ratusz w Opolu / By Raddeck - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=24420646

  

Pracująca w opolskim urzędzie marszałkowskim Barbara Kamińska jest nowym kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Opola. Dotychczasowy kandydat, prof. Kazimierz Ożóg we wtorek oficjalnie zrezygnował z udziału w wyborach.

Dwa miesiące podczas konwencji z udziałem szefa PO Grzegorza Schetyny i szefowej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer, zaprezentowano prof. Ożoga jako bezpartyjnego kandydata wspieranego przez PO, Nowoczesną, PSL, Unię Pracy oraz część środowiska KOD.

Wczoraj pojawiły się nieoficjalne informacje o rezygnacji prof. Ożoga z udziału w kampanii wyborczej. Dziś podczas konferencji prasowej potwierdził on, że wycofuje swoją kandydaturę.

"Są w życiu różne sytuacje losowe, związane między innymi ze stanem zdrowia. Mam zamiar skupić się na rodzinie i pracy zawodowej" - tłumaczył prof. Ożóg. Jak oświadczył, nie zamierza brać udziału w tegorocznych wyborach.

W miejsce prof. Ożoga kandydatką Koalicji Obywatelskiej została odpowiedzialna za współpracę z trzecim sektorem w opolskim urzędzie marszałkowskim Barbara Kamińska. Jak zapewniał na wtorkowej konferencji prasowej poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński, związana z PO Kamińska cieszy się poparciem wszystkich ugrupowań wchodzących w skład Koalicji Obywatelskiej w Opolu.

Sama kandydatka dotychczas nie wypowiadała się na temat swojego programu wyborczego.

Kandydatka PiS na prezydenta Opola wicewojewoda Violetta Porowska zmianę kandydata Koalicji Obywatelskiej określiła na wtorkowej konferencji prasowej jako "absolutny blamaż i kompromitację" partii wchodzących w skład KO. Za przejaw lekceważenia wyborców i mieszkańców Opola przez partie opozycyjne Porowska uznała fakt wystawienia kandydata - jak mówiła - bez jakiegokolwiek doświadczenia w samorządzie i zarządzaniu, który zrezygnował kilka dni po ogłoszeniu kampanii wyborczej, a następnie wystawienie kandydatki, którą mieszka poza Opolem i z miastem łączy ją jedynie miejsce pracy.

W Opolu oprócz Kamińskiej i Porowskiej o fotel prezydenta miasta stara się Macin Gambiec (Mniejszość Niemiecka), urzędujący prezydent Arkadiusz Wiśniewski i Apolonia Klepacz z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niszczyciel rakietowy USA płynie do Odessy

zdjęcie ilustracyjne / Alan J. Baribeau Wikipedia.org

  

Do Odessy na południu Ukrainy zmierza amerykański niszczyciel rakietowy USS Donald Cook, który wpłynął dziś na Morze Czarne i jest kolejną jednostką NATO w tym regionie po zaostrzeniu się rosyjsko-ukraińskiego konfliktu o żeglugę w Cieśninie Kerczeńskiej.

Sztab marynarki wojennej Ukrainy potwierdził, że USS Donald Cook zawinie do Odessy 25 lutego. Po informacji, że Amerykanie wpłynęli na Morze Czarne, rosyjska agencja TASS przekazała, że do ich obserwacji Rosja wysłała mały okręt rakietowy Oriechowo-Zujewo i okręt zwiadowczy Iwan Churs.

USS Donald Cook uzbrojony jest m.in. w pociski manewrujące Tomahawk. Dowództwo amerykańskiej marynarki wojennej oświadczyło, że niszczyciel uczestniczy „w operacji na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i stabilizacji w regionie oraz wzmocnienia gotowości bojowej i potencjału marynarki wojennej wraz z sojusznikami z NATO i partnerami w regionie”.

Według Kijowa Rosjanie starają się przejąć kontrolę nad Morzem Azowskim i zablokować pracę ukraińskich portów w Mariupolu i Berdiańsku. Zgodnie z umowami dwustronnymi Morze Azowskie i Cieśnina Kerczeńska to wewnętrzne terytoria obu państw, które mają na nim swobodę żeglugi.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl