Ten złodziej nie grzeszy inteligencją! O co zapytał po kradzieży? Policjanci mieli niezły ubaw

/ TheDigitalWay; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Niemieccy policjanci raczej nie spodziewali się tego typu interwencji. Otrzymali nietypowe wezwanie z informacją o podejrzanym mężczyźnie, który jeżdżąc po okolicy samochodem z wybitą szybą pytał miejscową ludność o to... jak najszybciej dojechać do Polski.

34-latek jechał skradzionym samochodem z wybitą szybą. Najwyraźniej zabłądził, ponieważ zatrzymał się w Blankenfelde-Mahlow koło Berlina i... zaczął wypytywać miejscowych o to, którędy może najszybciej dojechać do Polski.

Zapytanym sprawa wydała się podejrzana, więc zawiadomili policję. Załoga jednego z policyjnych radiowozów dość szybko zauważyła samochód, którym jechał podejrzany. Na tym jednak sprawa się nie zakończyła. Złodziej za wszelką cenę chciał umknąć ze swoim łupem... Rozpoczął się pościg, który jednak dość szybko się zakończył. Złodziej wjechał w ślepą uliczkę w Schoenefeld.

Policjanci ustalili, że samochód był kradziony. 34-latka zatrzymano. O całym wydarzeniu policja z rozbawieniem poinformowała na Twitterze, nie ujawniając jednak, kim jest zatrzymany, czekający w areszcie na proces.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wpadł przez ślady zostawione na śniegu

Zdjęcie ilustracyjne / malopolska.policja.gov.pl

  

Policjanci Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 29 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim, podejrzanego o kradzież z włamaniem do domu w remoncie. W tym przypadku kryminalnym z pomocą przyszła śnieżna aura.

W ubiegły piątek policjanci zostali powiadomieni przez właściciela jednej z posesji w Babicach gm. Oświęcim o włamaniu do domu w remoncie, z którego sprawca skradł grzejniki oraz armaturę łazienkową. Policjanci pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie podczas oględzin w pobliżu posesji oprócz odciśniętych w śniegu śladów obuwia zauważyli ślady wózka dwukołowego. Biorąc pod uwagę rodzaj oraz gabaryty skradzionego mienia policjanci stwierdzili, że sprawca musiał dysponować środkiem transportu i mogła to być dwukołówka.

W związku z tym idąc za śladami drogą lub skrótami pomiędzy posesjami, po kilkudziesięciu minutach dotarli do oddalonej o nieco ponad dwa kilometry nieogrodzonej posesji, na której obok pomieszczenia gospodarczego stał wózek dwukołowy. Przez szparę w drzwiach budynku gospodarczego policjanci dostrzegli grzejniki pasujące do opisu skradzionego mienia.

Właścicielem posesji okazał się 29 – latek, który przyznał, że grzejniki oraz elementy armatury skradł w nocy z 10/11 stycznia br. jednej z posesji w Babicach. Podejrzany został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Odzyskane mienie zostało zwrócone właścicielowi, natomiast 29 – latkowi przedstawiono zarzut.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl