Poręba poinformował na konferencji prasowej w Radomiu, że PiS rozpoczyna swój "maraton programowy", podczas którego we wszystkich województwach Polski najważniejsi politycy ugrupowania będą prezentować program dla regionów.

- Będziemy prezentować w kolejnych dniach, w kolejnych województwach nasze kolejne propozycje, jeżeli chodzi o przyspieszenie cywilizacyjnego rozwoju każdego z regionów Polski

- mówił szef sztabu PiS. Wśród propozycji wyborczych PiS znajdą się m.in. - jak mówił Poręba - pomysły na zwiększenie dostępności komunikacyjnej czy rozwoju infrastruktury: sportowej, kolejowej, użytku publicznego.

Polityk wskazywał, że PiS chce swoją akcją pokazać w różnych miejscach Polski, że jest alternatywa dla rządów PO i PSL.

To właśnie PO i PSL w 15 na 16 województw rządzi. Uważamy, że można rządzić lepiej, skuteczniej, odważniej

 - dodał.

Zdaniem Poręby, województwo podkarpackie, w którym rządzi PiS, jest przykładem na przyspieszenie rozwoju w ciągu ostatnich trzech lat "dzięki harmonijnej i zgodnej współpracy z rządem".

W jego ocenie, jeżeli PiS będzie rządził w samorządzie, to "podniesienie poziomu cywilizacyjnego rozwoju województw będzie po prostu widoczne".

- Obiecujemy, realizujemy, dotrzymujemy słowa. To jest nasze motto

 - dodał szef sztabu PiS.

Poręba przedstawił priorytety programowe PiS dla Mazowsza.

- Po pierwsze, budowa południowej obwodnicy Warszawy. Po drugie, budowa mazowieckiego odcinka autostrady A2 - tutaj w najbliższych tygodniach, miesiącach, dniach będą pewne decyzje. Po trzecie, modernizacja linii kolejowej Warka-Radom. Po czwarte, budowa elektrowni Ostrołęka. Po piąte, budowa mazowieckich odcinków dróg S17, S7 i Via Baltica

 - mówił.

Zdaniem Poręby "zwiększenie dostępności komunikacyjnej" sprawi, że województwo mazowieckie będzie rozwijać się "szybciej, skuteczniej i lepiej pod rządami PiS".

W konferencji uczestniczyli też: szef gabinetu premiera Marek Suski, wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz oraz kandydat PiS do Sejmiku Województwa Mazowieckiego Radosław Fogiel.