Andrzej Duda spotkał się z Polonią w Sydney. „Zapraszam do Polski, jest coraz lepiej”

/ twitter.com/screenshot/@prezydentpl

  

Jesteście lojalnymi obywatelami Australii, życzliwymi ludźmi, dobrymi sąsiadami i uczciwymi pracownikami - jesteście szanowani. Jeżeli wy jesteście szanowani, jako Polacy, to za waszą sprawą szanowana jest Polska - oświadczył prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z Polonią w Sydney.

Prezydent podziękował dziś Polonii za to, że dzięki niej Australijczycy mówią dobrze o Polsce i Polakach.

To jest świadectwo, kim i jacy państwo tutaj jesteście - jesteście lojalnymi obywatelami Australii, życzliwymi ludźmi, dobrymi sąsiadami, uczciwymi, rzetelnymi pracownikami, przedsiębiorcami i jesteście po prostu szanowani. A jeżeli wy jesteście szanowani, jako Polacy, to za waszą sprawą szanowana jest również Polska

- podkreślił Duda.

"Za to ogromnie wam dziękuję, że takie świadectwo wystawiacie naszemu państwu" - oświadczył prezydent. "Zapraszam do Polski, jest coraz lepiej - może warto pomyśleć o powrocie? Proszę to rozważyć" - powiedział.

Duda życzył Polakom mieszkającym w Australii, żeby byli "tacy, jacy są" i "żeby się nie zmieniali". Gratulował również osiągnięcia - bardzo często - życiowego sukcesu.

Prezydent zaapelował do Polonii, żeby zawsze pamiętała "o tej niezwykle ważnej rzeczy, Rzeczypospolitej, której na imię Polska" - swojej ojczyźnie.

Dziękował również wszystkim organizatorom polskiego życia społecznego w Australii, wszystkim którzy są zaangażowani w tworzenie m.in. stowarzyszeń i różnych inicjatyw, które - jak mówił - "powodują, że Polacy są razem, nawzajem się umacniają, które powodują także, że ludzie widzą, że my tworzymy wspólnotę".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Włamywacz recydywista złapany na dachu

/ lubuska.policja.gov.pl

  

Policjanci zatrzymali 31-latka podejrzanego o kilkanaście kradzieży z włamaniem do lokali handlowych i usługowych w tym lubuskim mieście. Mężczyzna został ujęty przez dzielnicowych na dachu szkoły w Żarach – poinformowała dziś Aneta Berestecka z żarskiej Komendy Powiatowej Policji.

"Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Działał on w warunkach recydywy, dlatego może mu grozić nawet do 15 lat więzienia" – powiedziała Berestecka.

31-latek został zatrzymany na gorącym uczynku 16 sierpnia. Tego dnia policja otrzymała zgłoszenie o włamaniu do jednego ze sklepów w Żarach. Złodziej miał uciekać w kierunku ul. Podwale i wejść na dach szkoły. Po chwili na miejscu był patrol, a funkcjonariusze ruszyli za nim na dach budynku i tam ujęli podejrzanego.

"Ten przyznał, że po drodze zgubił spodenki z bilonem oraz kopertę z pieniędzmi. Gotówkę chwilę wcześniej zabrał z dwóch lokali handlowych przy ul. Wrocławskiej. Policjanci znaleźli pieniądze, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu"

– dodała Berestecka.

Podejrzany usłyszał łącznie 13 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem, do których doszło w lipcu i sierpniu br. w Żarach.

Najczęściej włamywacz wybijał szybę w oknie lub drzwiach, wchodził do pomieszczeń i zabierał pieniądze z kasetek. Jego łupem padło łącznie ok. 12 tys. zł.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl