Prezydent podziękował dziś Polonii za to, że dzięki niej Australijczycy mówią dobrze o Polsce i Polakach.

To jest świadectwo, kim i jacy państwo tutaj jesteście - jesteście lojalnymi obywatelami Australii, życzliwymi ludźmi, dobrymi sąsiadami, uczciwymi, rzetelnymi pracownikami, przedsiębiorcami i jesteście po prostu szanowani. A jeżeli wy jesteście szanowani, jako Polacy, to za waszą sprawą szanowana jest również Polska

- podkreślił Duda.

"Za to ogromnie wam dziękuję, że takie świadectwo wystawiacie naszemu państwu" - oświadczył prezydent. "Zapraszam do Polski, jest coraz lepiej - może warto pomyśleć o powrocie? Proszę to rozważyć" - powiedział.

Duda życzył Polakom mieszkającym w Australii, żeby byli "tacy, jacy są" i "żeby się nie zmieniali". Gratulował również osiągnięcia - bardzo często - życiowego sukcesu.

Prezydent zaapelował do Polonii, żeby zawsze pamiętała "o tej niezwykle ważnej rzeczy, Rzeczypospolitej, której na imię Polska" - swojej ojczyźnie.

Dziękował również wszystkim organizatorom polskiego życia społecznego w Australii, wszystkim którzy są zaangażowani w tworzenie m.in. stowarzyszeń i różnych inicjatyw, które - jak mówił - "powodują, że Polacy są razem, nawzajem się umacniają, które powodują także, że ludzie widzą, że my tworzymy wspólnotę".