To kobieta o imieniu Magdalena i pseudonimie (od koloru włosów) „Ruda”. Szczególnie żywiołowo zachowywała się podczas spotkań z Krystyną Pawłowicz w Warszawie i marszałkiem Kuchcińskim w Jedlińsku. Na tym ostatnim podeszła do stołu, za którym siedział polityk, krzycząc i wygrażając ręką. „Ruda” zakłócała wcześniej miesięcznice smoleńskie (na jednej z fotografii widać, jak wynoszona jest przez policjantów), śpiewała też w KOD-Kapeli prowadzonej przez Konrada M., skazanego na 6,5 roku więzienia za handel kobietami (na Facebooku pani Magdalena chwali się nawet zdjęciami z M.). Aktywistka koordynuje też działalność Otwartego Klubu Obywatelskiego Przystań – czyli namiotu przed Sejmem, w którym odbywają się różnego rodzaju pogadanki z przeciwnikami PiS. Wśród gości był m.in. przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog Bartosz Kramek, wprost nawołujący do obalenia rządu poprzez urządzenie w Warszawie „majdanu”

– opisywał Grzegorz Wierzchołowski w "Gazecie Polskiej".

W sieci pojawiały się już nagrania z jej agresywnych zachowań wobec zwolenników Dobrej Zmiany.

CZYTAJ WIĘCEJ: Karczemna awantura na spotkaniu z Patrykiem Jakim. W akcji - dobrze znane twarze...

Naszym Czytelnikom dobrze jest znana postać owej rudej, agresywnej kobiety. Zwolenniczka opozycji co raz przekracza pewną granicę. Albo wydziera się i próbuje przeszkadzać. Czasami dochodzi do rękoczynów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Muszą się naprawdę bać kandydata Zjednoczonej Prawicy, skoro tak się zachowują. WIDEO

CZYTAJ WIĘCEJ: A ta znowu szalała! Doszło nawet do rękoczynów, musieli ją powstrzymywać

Do tej pory KODziarze bezcześcili pomniki w całej Polsce. Koszulki z napisem "Konstytucja" najchętniej zakładane są na monumenty przedstawiające bądź samego Lecha Kaczyńskiego, bądź też parę prezydencką.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kodziarze nie odpuścili nawet Uszatkowi. Idiotyczna akcja „totalnych”

Tym razem sprofanowali krzyż. Akcja prawdopodobnie miała miejsce w ostatni weekend. Na zdjęciu w sieci widać protestujących przed Pałacem Prezydenckim. Przeciwnicy obozu rządzącego ubrani w t-shirty z napisem "konstytucja" nałożyli na trzymane w rękach krzyże koszulki z tym samym napisem.