Teodorczyk zmienił klubowe barwy

/ twitter.com/@Udinese Calcio

  

Reprezentant Polski Łukasz Teodorczyk został piłkarzem Udinese - poinformował włoski klub na swojej stronie internetowej. 27-letni napastnik przechodzi do zespołu Serie A z belgijskiego Anderlechtu.

Nie ujawniono szczegółów finansowych.

Teodorczyk występował w Anderlechcie od lata 2016 roku. Początkowo na zasadzie wypożyczenia z Dynama Kijów (grał na Ukrainie od 2014 roku), a później został wykupiony przez belgijski klub.

W sezonie 2016/17 został królem strzelców tamtejszej ekstraklasy.

W Polsce - przed transferem do Dynama - wychowanek Wkry Żuromin grał w Polonii Warszawa i Lechu Poznań.

W reprezentacji kraju wystąpił dotychczas w 19 meczach i zdobył cztery bramki. Był w kadrze na mistrzostwa świata w Rosji - wchodził na boisko w trakcie drugiej połowy w spotkaniach z Kolumbią i Japonią.

Udinese w poprzednim sezonie włoskiej ekstraklasy zajęło 14. miejsce. W przeszłości w tym zespole grali m.in. Piotr Czachowski, Dariusz Adamczuk, Marek Koźmiński i Piotr Zieliński.

W inauguracyjnej kolejce nowego sezonu piłkarze Udinese zmierzą się w niedzielę na wyjeździe z beniaminkiem Parmą. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Śmiertelne zlekceważenie pieprzyka

Zdjęcie ilustracyjne / Szlomo Lejb [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons

  

800 tys. zł dostaną bliscy kobiety, która zmarła z powodu niewykrytego w porę czerniaka. Takich spraw będzie przybywać - pisze dziś "Rzeczpospolita".

Gazeta przytacza historię jedenastoletniej Pauli, która w 2013 r. straciła mamę w wyniku błędu medycznego. Do czasu uzyskania pełnoletności dziewczynka będzie otrzymywać od szczecińskiej kliniki uniwersyteckiej 1 tys. zł miesięcznej renty.

"Oprócz tego ona i jej tata dostaną po 50 tys. zł odszkodowania i po 200 tys. zł zadośćuczynienia. Łącznie z odsetkami i skapitalizowaną rentą bliscy otrzymają ok. 800 tys. zł. Tak zadecydował Sąd Apelacyjny w Szczecinie sześć lat po śmierci ich mamy i żony"

- podaje "Rz". Jak czytamy, wcześniej szczeciński Sąd Okręgowy przyznał zmarłej 100 tys. zł odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu, ale uznał, że nie można wykazać związku przyczynowo-skutkowego między błędem medycznym a śmiercią pacjentki.

"Dla mnie ta sprawa była trudna emocjonalnie, bo klientka zmarła w jej toku. Wyrok jest istotny dla innych tego rodzaju spraw, gdyż sąd apelacyjny uznał argumenty, że istniał związek przyczynowo-skutkowy między błędem a śmiercią, a przynajmniej, że gdyby nie popełniony błąd, pacjentka miałaby większe szanse na przeżycie i na to, by dłużej cieszyć się życiem z rodziną" – mówi "Rz" pełnomocnik zmarłej adwokat Zbigniew Kruger.

28-letnia Barbara trafiła do lekarza w 2009 r. po zacięciu się w pieprzyk na łydce.

"W szpitalu w Skwierzynie w woj. lubuskim chirurg wycina znamię, a próbkę wysyła do badania histopatologicznego w szczecińskiej klinice należącej do Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, z którą szpital podpisał umowę na takie badania. Wynik uspokaja: ziarniniak, czyli łagodna zmiana. Gdy pieprzyk odrasta i w dodatku boli, lekarz wysyła Barbarę do szpitala w Nowej Soli

" - relacjonuje gazeta.

W Nowej Soli wycięto znamię, a próbki znowu przesłano do badania. "Tym razem wynik jest jednoznaczny: czerniak, czyli jeden z najzłośliwszych nowotworów skóry. To IV, najgorszy stopień raka, którego chora miała od trzech lat" - czytamy. Zdaniem lekarzy to niemożliwe, by rok wcześniej nie został wykryty. "W 2011 r. chora prosi o wyciągnięcie preparatu z 2009 r. i przesyła go do Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Tamtejsi lekarze nie mają wątpliwości, że to czerniak" - podaje "Rz".

Kobieta zmarła 6 stycznia 2013 r.

"Do mec. Zbigniewa Krugera chora zgłosiła się jeszcze przed śmiercią, twierdząc, że nie jest mściwa, ale ma żal"

- czytamy.

Jak zaznacza "Rz", o podobnych historiach fundacje pacjentów słyszą regularnie, ale chorzy rzadko mają siłę, by dochodzić praw w sądzie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl