Nielegalni imigranci zatrzymani

– Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie) trzech Wietnamczyków podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy. Wraz z nimi zatrzymano przewożącego ich Polaka – poinformował rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału SG Rafał Potocki.

strazgraniczna.pl

Cudzoziemcy zostali zatrzymani minionej nocy na terenie byłego przejścia granicznego w Kostrzynie nad Odrą. Trzech mężczyzn pochodzenia azjatyckiego podróżowało w volkswagenie passacie kierowanym przez 29-letniego mieszkańca woj. mazowieckiego, który powiedział, że jechał do Berlina.

Obcokrajowcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów. Oświadczyli, że są obywatelami Wietnamu. Zostali zatrzymani – poinformował Rafał Potocki.

Cudzoziemcom za usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy grozi do trzech lat pozbawienia wolności, podobnie jak pomagającemu im Polakowi.

Trwa ustalanie tożsamości obcokrajowców oraz okoliczności w jakich dostali się do naszego kraju. Będziemy także szukać organizatorów ich przerzutu do Niemiec, gdyż nie jest wykluczone, że stoi za tym większa grupa przestępcza – dodał rzecznik.

Rafał Potocki przekazał, że to trzecia grupa obywateli Wietnamu zatrzymana w ciągu dwóch tygodni. Dwa wcześniejsze zatrzymania miały miejsce w Świecku (woj. lubuskie).

Od początku roku funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w związku z nielegalnym pobytem lub pracą 75 obywateli Wietnamu.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#imigranci #Wietnamczycy #Straż Graniczna #Kostrzyn nad Odrą

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo