Na spotkania z Patrykiem Jakim przychodzą TŁUMY! Dziś było podobnie

/ twitter.com/CezaryWasik

  

Kolejny dzień akcji "100iMyPodBlokiem" i kolejny spektakularny sukces. Patryk Jaki kolejny raz przyciągnął na spotkania tłumy warszawiaków. Przychodzą oni ze swoimi problemami, ale także udzielić wsparcia kandydatowi PiS na prezydenta stolicy.

Dziś Patryk Jaki udał się na Pragę Północ, gdzie ponownie spotkał się z mieszkańcami. Tradycją jest już duża frekwencja na spotkaniach z udziałem kandydata PiS na prezydenta stolicy.

Na Patryka Jakiego mieszkańcy Warszawy czekali nawet mimo późnych godzin wieczornych. Akcja "100iMyPodBlokiem" ma na razie bardzo dobrą passę i już jest komentowana, jako jedna z najlepszych akcji marketingowych w kampanii wyborczej w wyborach samorządowych.

Frekwencja na spotkaniach dopisuje, choć przychodzą także zwolennicy... "totalnej opozycji". Jednak jak informują internauci, działacze KOD nie mają łatwego życia na tych spotkaniach. Sympatycy Patryka Jakiego bronią swojego kandydata przed atakami "kodziarzy".

Najnowsze sondaże pokazują, że Patryk Jaki ma porównywalne poparcie do Rafała Trzaskowskiego, choć to kandydat PO był traktowany jako faworyt. Jaki powiedział dziennikarzom, że na spokojnie podchodzi do sondaży. "Pamiętam jeszcze całkiem niedawno sondaże, które pokazywały dwadzieścia kilka procent przewagi Rafała Trzaskowskiego" - dodał. "Struktura w Warszawie jest, jaka jest, dlatego bardzo spokojnie i pokornie będziemy chcieli pracować i przekonywać warszawiaków do tego, że na stulecie niepodległości Warszawa zasługuje na uczciwą władzę, dlatego, że jest stolicą Polski. Dlatego nasze hasło będzie takie, że na stulecie niepodległości chcemy mieć uczciwą stolicę" - mówił.

Zdaniem Jakiego "Warszawa jest teraz zarządzana przez osoby, które przynoszą Warszawie wstyd na cały świat". "Po pierwsze bałagan śmieciowy, olbrzymi wstyd. Ponadto wszystkie stolice regionu, stolica Rumunii, Bułgarii, Czech, Węgier, wszystkie mają więcej kilometrów metra" - wymieniał. "Chcemy ambitnej Warszawy, która rozwija się na miarę swoich możliwości" - podkreślił.

Zgodnie z rozporządzeniem premiera Mateusza Morawieckiego wybory samorządowe odbędą się 21 października; druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 4 listopada.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Były współpracownik Macrona w areszcie

prezydent Francji Emmanuel Macron / kremlin.ru

  

Alexandre Benalla, były bliski współpracownik prezydenta Emmanuela Macrona, został osadzony w tymczasowym areszcie w związku z prowadzonym dochodzeniem ws. stosowania przemocy podczas pierwszomajowej manifestacji w Paryżu w 2018. Informację potwierdzają francuskie źródła sądowe.

Sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu 27-letniego Alexandra Benalli, zatrudnionego do lipca ubiegłego roku w administracji prezydenckiej, w związku z niedotrzymywaniem przez niego warunków nadzoru prokuratorskiego. Wniosek o tymczasowe zatrzymanie złożyli kuratorzy Benalli.

Podczas rozprawy sąd w Paryżu podjął również decyzję o osadzeniu w areszcie innego współpracownika prezydenta Macrona - a prywatnie przyjaciela Benalli - Vincenta Crase. Był on zatrudniony w aparacie ugrupowania „La Republique en marche” - partii Emmanuela Macrona, która aktualnie sprawuje władzę we Francji.

Bezpośrednim powodem decyzji o areszcie tymczasowym było to, że 31 stycznia portal informacyjny Mediapart zamieścił na swych stronach potajemne nagranie kilku rozmów telefonicznych, jakie obaj mężczyźni przeprowadzili w dniu 26 lipca ub.r. Benalla i Crase byli wówczas objęci prokuratorskim zakazem jakichkolwiek kontaktów dwustronnych - przypomina agencja AFP. Cztery dni wcześniej postawiono im zarzuty stosowania przemocy podczas manifestacji w Paryżu.

Agencja AFP przypomina, że od kilku miesięcy afery związane z osobą Alexandra Benalli koncentrują na sobie uwagę mediów we Francji i poważnie nadwerężają pozytywny wizerunek prezydenta Macrona.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl