Rosja modernizuje bombowce strategiczne

/ flickr.com

  

Koncern lotniczy Tupolew otrzymał kontrakt od resortu obrony Federacji Rosyjskiej na modernizację strategicznych bombowców dalekiego zasięgu Tu-95MSM - informuje agencja prasowa Interfax.

Dyrektor Generalny Tupolewa Aleksander Koniuchow poinformował, że kontrakt był podpisany już półtora miesiąca temu, same natomiast prace realizowane są w zakładach lotniczych Taganrog. Pierwszy oblot zmodernizowanego Tu-95MSM ma zostać przeprowadzony do końca 2019 roku. Tu-95MSM jest zmodernizowaną wersją Tu-95MS16 zdolną do przenoszenia do ośmiu pocisków manewrujących Ch-101 i Ch-102. W bombowcu zamontowano również nowe systemy nawigacyjne i komunikacyjne. Równolegle koncern Tupolew prowadzi próby z nowym silnikiem NK-12MPM, które zostaną zakończone do końca tego roku. Podejmowane są ponadto prace naprawcze i modernizacyjne bombowców Tu-160 i Tu-95MS. Działania te skupiają się na instalowaniu nowej elektroniki, potężniejszych silników oraz zwiększaniu zdolności przenoszenia większej gamy uzbrojenia. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Ryngraf" - TVP1 - jutro o godz. 23.05

/ fot. Telewizja Republika

  

„Ryngraf” w reżyserii Doroty Kani oraz Anny Zapert - już jutro o godz. 23.05 w programie pierwszym Telewizji Polskiej. Zachęcamy do oglądania!

Film opowiada o ludziach podążających tropem ryngrafu wykopanego przez ekipę prof. Krzysztofa Szwagrzyka z dołów śmierci na Bródnie w kwaterze 45N. Na początku nie wiedziano, czy to jest jakiś przedmiot, czy po prostu rdza. Przy czyszczeniu nagle ten rdzawy kawałek zaczął przemawiać, najpierw wyłoniły się zadrapania, potem litera, ułożył się wyraz.

[polecam:https://niezalezna.pl/299537-ryngraf-z-nagroda-im-prezydenta-ryszarda-kaczorowskiego-to-juz-kolejne-wyroznienie]

Film "Ryngraf" na X Festiwalu Filmowym Niepokorni Niezłomni Wyklęci zdobył nagrodę im. Janusza Krupskiego, a w ostatnim konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich - Nagrodę Główną Wolności Słowa. Otrzymał również Nagrodę im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego w kategorii "Losy", obejmującej audycje poświęcone indywidualnym losom bohaterów uczestników i świadków zdarzeń i procesów historycznych.

[polecam:https://niezalezna.pl/265431-lzy-w-oczach-i-burza-braw-ryngraf-doroty-kani-pokazany-w-kaliszu-to-fascynujaca-historia]

„Ryngraf” - już 1 marca na TVP1 o godz. 23.05. Nie przegap!
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts