Kuchciński przekazał Włochom wyrazy współczucia

"Łączymy się w głębokim żalu z rodzinami ofiar katastrofy w Genui oraz w pragnieniu, by Wasz piękny kraj już nigdy nie zaznał podobnego nieszczęścia i cierpień" – napisał marszałek Sejmu Marek Kuchciński w liście skierowanym do przewodniczącego Izby Deputowanych Włoch.

Zrzut ekranu z youtube.com/TV Republika

39 osób zginęło, a 16 zostało rannych w wyniku zawalenia się we wtorek mostu na autostradzie A10 w Genui na północy Włoch. Zaginionych jest od 10 do 20 ludzi.

Marszałek Sejmu napisał na Twitterze, że w liście skierowanym do przewodniczącego parlamentu Włoch przekazał "wyrazy wielkiego żalu i współczucia".

Wstrząśnięty rozmiarami katastrofy budowlanej w Genui, w której poniosły śmierć dziesiątki ofiar, pragnę przekazać przewodniczącemu i wszystkim parlamentarzystom Izby Deputowanych wyrazy głębokiego żalu, solidarności i modlitwy w obliczu tej tragedii. Podzielamy smutek i rozpacz Włochów i innych narodów, których przedstawiciele ponieśli śmierć lub doznali ciężkich obrażeń w kraju, będącym symbolem radości i afirmacji życia. Łączymy się w głębokim żalu z rodzinami wszystkich ofiar oraz w pragnieniu, by Wasz piękny kraj już nigdy nie zaznał podobnego nieszczęścia i cierpień – napisał w liście marszałek Sejmu.

Włoski rząd zdecydował, że sobota będzie dniem żałoby narodowej. Tego dnia w Genui odbędzie się państwowy pogrzeb ofiar.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Marek Kuchciński #kondolencje #Włochy #Genua #katastrofa

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo