Państwo powinno jeszcze bardziej wspierać lekką atletykę

  

Sukces polskich lekkoatletów na mistrzostwach Europy nie jest żadnym zaskoczeniem. Od lat prowadzona jest przemyślana praca, napierają też już następcy.

Trochę za mało jest medali na imprezach światowych – igrzyskach i mistrzostwach świata, gdzie dochodzą niesamowici Amerykanie, Jamajczycy czy Afrykańczycy. Ale można być spokojnym, że Polska zaistnieje mocniej niż dotychczas. Kierowane przez byłego lekkoatletę Ministerstwo Sportu już wiele robi dla lekkiej, a minister obiecał kolejne 300 mln zł. I bardzo dobrze. To sport prestiżowy w skali światowej, ma walor powszechności (miliony Polaków biegają), łatwo go prowadzić w szkołach, mamy też jako Polska wielkie tradycje lekkoatletyczne. Nie każdy będzie mistrzem, ale przynajmniej będzie zdrowszy i nabierze charakteru. Państwo powinno wspierać dyscypliny zakorzenione w polskim społeczeństwie i tradycji, łatwo dostępne dla każdego. Należy do nich lekkoatletyka. A sukcesy same przyjdą – nie tylko medale, ale też lepsze statystyki zdrowotne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts