Lot z flagą wykonał Piotr Piotrowski „Pitero”. Asystę w powietrzu i filmowanie wykonali Janusz Białowąs „Druciarz” i Dariusz Bojsza „Bejce”. Skok został wykonany z samolotu Cessna 208B Grand Caravan. Rekord Polski został ustanowiony przez spadochroniarzy z zespołu akrobacyjnego Sky Magic Sekcji Skoków Spadochronowych Wojskowej Akademii Technicznej S3 WAT.

Rekord to efekt pracy i zaangażowania wielu osób w wyszukanie bardzo wytrzymałego i lekkiego materiału, uszycie tak dużej flagi ze specjalnie zaprojektowanym pokrowcem oraz wykonaniem osprzętu mocująco-wyczepnego. Cały komplet waży około 23 kg i musi być doliczony do standardowego wyposażenia skoczka. 

Rekordowy skok został wykonany z wysokości 1500 m i po otwarciu spadochronów Piotr Piotrowski „Pitero” rozpoczął proces rozwijania największej biało – czerwonej flagi narodowej pod Polskim Niebem. W ten sposób Wojskowa Akademia Techniczna uhonorowała Święto Wojska Polskiego oraz upamiętniła tegoroczne jubileusze państwowe.

Wyczyny spadochroniarzy ze Sky Magic S3 WAT mogliśmy podziwiać w tym roku m. in. na  pokazach lotniczych Air Show Poznań, Sky Show Sobienie czy Mazury Air Show, a przed nimi Gdynia Aerobaltic. Wielka szkoda, że organizator Air Show Radom nie zaprosił na pokazy spadochroniarzy Sky Magic S3 WAT. Ich wizytówką są akrobacje na otwartych czaszach spadochronów z wykorzystaniem wielkopowierzchniowych flag oraz materiałów pirotechnicznych, tak w dzień, jak i w nocy.