Nowy rywal Jakiego i Trzaskowskiego

/ By Mister No, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=54572995

  

Patrykowi Jakiemu i Rafałowi Trzaskowskiemu doszedł kolejny rywal w walce o fotel włodarza stolicy. - Podjąłem decyzję o starcie w wyborach naprezydenta m.st. Warszawy. Jestem przygotowany, by służyć Warszawie i będę dobrym gospodarzem - oświadczył dziś stołeczny radny Piotr Guział (niezrzeszony).

Będzie to drugi start Guziała w wyborach na prezydenta stolicy. W 2014 r., jako kandydat Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, uzyskał 8,54 proc. poparcia - trzeci wynik po urzędującej prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz i kandydacie PiS Jacku Sasinie.

Guział jest znany m.in. jako były burmistrz warszawskiego Ursynowa oraz autor dwóch wniosków o referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz z urzędu prezydent stolicy.

- Podjąłem decyzję o starcie w wyborach na Prezydenta m.st. Warszawy

 - poinformował radny w przesłanym PAP oświadczeniu. Jak ocenił, do decyzji tej upoważnia go "bardzo dobry" wynik w wyborach sprzed czterech lat, a także "20 lat doświadczenia w samorządzie warszawskim, w tym doświadczenie burmistrza Ursynowa i od 1998 r. pięć kolejnych wygranych wyborów na radnego, z czego trzykrotnie jako przedstawiciel ugrupowania lokalnego, a nie partii politycznej".

- Żaden z moich rywali nie ma takich osiągnięć samorządowych. To dowód na to, że jestem godny zaufania, przygotowany, by służyć Warszawie i będę dobrym gospodarzem

 - dodał Guział.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Alarm bombowy, most w Nowym Jorku zamknięty

Most Waszyngtona / By Gryffindor - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10306508

  

Nowojorski dwupoziomowy most im. Jerzego Waszyngtona nad rzeką Hudson został wczoraj wieczorem, czasu lokalnego,czasowo zamknięty dla ruchu z powodu alarmu bombowego - poinformowały władze.

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio poinformował na Twitterze, że wszystkie pasy ruchu tego mostu zostały zamknięte ok. godz. 21.30 czasu lokalnego (godz. 3.30 nad ranem w piątek czasu polskiego). Alarm ogłoszono po tym jak znaleziono podejrzanie wyglądającą paczkę.

De Blasio wezwał podróżnych do korzystania z możliwych dróg objazdu.

Władze otworzyły później dolny poziom mostu a ok. godz. 23 również górny.

Most Waszyngtona, uważany za jeden z najruchliwszych na świecie, łączy Nowy Jork z sąsiadującym z metropolią stanem New Jersey.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl