Znamy nazwisko kandydata PiS na prezydenta Sopotu

/ Pixabay/ 304cina62

  

43-letni Piotr Meler będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Sopotu. Od trzech kadencji zasiada w Radzie Miasta Sopotu. Jest członkiem klubu radnych PiS, ale do partii nie należy. Piotra Melera jako kandydata PiS na prezydenta Sopotu, przedstawiono dzisiaj na konferencji prasowej w tym mieście.

Meler zapowiedział, że program wyborczy stworzy wokół pięciu założeń programowych.

Czyli: "Sopot bez korków", "Sopot bezpieczny", "Sopot nowoczesny 2.0", "Sopot dla młodych" oraz "Sopot bliski seniorom". To są tematy, które do tej pory zostały w mieście najbardziej zaniedbane, w których potrzeba odświeżenia, świeżej krwi i nowego powiewu 

- podkreślił.

Uważamy, że wiele z tych spraw, najważniejszych dla Sopotu, da się załatwić w dobrej współpracy z rządem, z władzą centralną. Tymczasem, obecny prezydent Sopotu Jacek Karnowski ustawił się do rządu plecami, obraził się na rząd, bo nie jest z jego opcji, nie chce z nim w zasadzie rozmawiać i tych spraw załatwiać

- ocenił Meler.

Jego zdaniem, obecnie w Sopocie panuje "wyraźny marazm i zatrzymanie w rozwoju".

Sopot potrzebuje młodych, żeby się tu osiedlali i mieszkali tu z rodzinami, żeby miasto zaczęło żyć i przestało się wyludniać. My nie chcemy tutaj Monte Carlo, my nie chcemy tutaj Las Vegas. My chcemy tutaj mieć fajną wspólnotę mieszkańców. I do tego będziemy zmierzali, żeby zarówno seniorzy mieli zapewnione dobre warunki życia i wsparcie, jak również, żeby przyciągać do miasta młodych"

- dodał.

Meler zasiada w Radzie Miasta Sopotu od 2006 r. Ukończył Politechnikę Gdańską na Wydziale Budownictwa. Obecnie jest prezesem zarządu Energa Wytwarzanie S.A., jednej ze spółek-córek koncernu Energa.

Meler kandydował już dwukrotnie, bez powodzenia, na najwyższy urząd w Sopocie - w 2002 r. jako kandydat Ligi Polskich Rodzin, a w 2010 r. jako przedstawiciel PiS.    

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

W Rzymie zmarł Piero Terracina. "Był niezmordowanym świadkiem pamięci o Shoah"

Piero Terracina / Di Pigr8 - Opera propria, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9666997

  

W wieku 91 lat w Rzymie zmarł w niedzielę jeden z ostatnich Włochów ocalałych z Holokaustu, były więzień Auschwitz Piero Terracina. Przez kilkadziesiąt lat prowadził działalność edukacyjną jako świadek Zagłady. Hołd oddają mu władze Włoch i politycy.

W 1938 roku na mocy włoskich ustaw rasowych Piero Terracina razem z innymi żydowskimi uczniami został wyrzucony z publicznej szkoły w Wiecznym Mieście. Kontynuował edukację w żydowskiej szkole. W październiku 1943 roku zdołał uniknąć łapanki w stołecznym getcie. W kwietniu 1944 roku w rezultacie donosu został aresztowany przez hitlerowców z całą siedmioosobową rodziną. Wszystkich wywieziono do Auschwitz. Tylko on ocalał z całej rodziny i wrócił do Rzymu.

O tragedii Holokaustu jako jej świadek opowiadał niemal do końca życia.

Prezydent Włoch Sergio Mattarella oddając hołd Terracinie nazwał go "niezmordowanym świadkiem pamięci o Shoah".

Premier Giuseppe Conte podkreślił, że jego pamięć jest dziedzictwem dla następnych pokoleń

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl