HGW uderza w Trzaskowskiego. Poszła do TVN24 i zaczęła mówić o znajomości Warszawy. I wtedy…

Hanna Gronkiewicz-Waltz / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Hanna Gronkiewicz-Waltz poszła do TVN24. Chciała pomóc kandydatowi Platformy Obywatelskiej na prezydenta Warszawy – ale coś jej nie wyszło. Poruszyła temat, w którym – delikatnie mówiąc – Rafał Trzaskowski poległ. W sieci już natrząsają się z tej wpadki.

Rafał Trzaskowski dwoi się i troi, by pokazać się z jak najlepszej strony przed wyborami samorządowymi. Ludzie pamiętają go jednak wyłącznie z kolejnych wpadek, tych mniej i bardziej spektakularnych. A o to nie trudno, bo kandydat PO i .N potyka się niemal na każdym kroku.

Nóż w plecy wbiła mu tym razem… Hanna Gronkiewicz-Waltz. Obecna włodarz Warszawy, choć uważa, że Trzaskowski jest najlepszym kandydatem w wyścigu o fotel prezydenta, jednak sama powiedziała, że miasto trzeba znać, np. poprzez znajomość dzielnic. A tu Trzaskowski poległ.

Jednym słowem wydaje mi się, że trzeba Warszawę przede wszystkim czuć, w sensie powiedziałabym mieszkańców, znajomości dzielnic

– mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Wobec tego przypomniano fragment nagrania ze spotkania z kandydatem PO i .N na prezydenta Warszawy. Mówił o tym, że nie zna dzielnic Warszawy…

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niemcy kłócą się z USA ws. Nord Stream 2. „Nikt nam nie przeszkodzi”

/ fdecomite CC BY 2.0

  

Niemiecki socjaldemokratyczny minister spraw zagranicznych Heiko Maas oświadczył dziś, że nawet ewentualne sankcje USA nie wstrzymają zbudowania gazociągu Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec po dnie Bałtyku.

- Nikt nie przeszkodzi - powiedział Maas uczestnicząc w politycznym forum dyskusyjnym agencji dpa. Karne posunięcia Stanów Zjednoczonych mogą wprawdzie skłonić niektórych udziałowców tego przedsięwzięcia, w tym koncerny niemieckie, do wycofania się, ale nie doprowadzą do fiaska całego projektu - zaznaczył. Dodał, że wtedy Rosja urzeczywistniłaby go sama i nie miałoby się już wtedy żadnego wpływu na kontynuowanie tranzytu gazu przez Ukrainę.

Jak wskazał Maas, negocjacje w sprawie ukraińskiego tranzytu prowadzone są obecnie z udziałem Unii Europejskiej. - Wszystko to obróciłoby się wniwecz, gdyby wprowadzono sankcje, a ten gazociąg zostałby potem zbudowany przez samych Rosjan - podkreślił szef niemieckiej dyplomacji.

Rzecznik ambasady USA w Berlinie potwierdził w niedzielę, że ambasador Richard Grenell wysłał do realizujących projekt gazociągu Nord Stream 2 zachodnich koncernów list z zapowiedzią objęcia ich amerykańskimi sankcjami, jeśli nie wycofają się z tego przedsięwzięcia.

- List przypomina, że jakakolwiek firma współpracująca z rosyjskim sektorem energetycznych rurociągów eksportowych naraża się na sankcje USA z tytułu CAATSA (Ustawy o Przeciwdziałaniu Przeciwnikom Ameryki poprzez Sankcje) - oświadczył rzecznik, dodając, że budowie drugiego bałtyckiego gazociągu z Rosji do Niemiec sprzeciwiają się także inne państwa europejskie.

Odnosząc się do listu, Maas powiedział dziś, że nie jest jego zadaniem mówienie ambasadorom o tym, co im wolno, niemniej „o tym, czy (taki) sposób eksponowania siebie leży w interesie Stanów Zjednoczonych, muszą zdecydować już same Stany Zjednoczone”.

Formalnie jedynym udziałowcem spółki odpowiedzialnej za projekt Nord Stream 2 jest rosyjski Gazprom, ale podpisała ona umowy o finansowaniu tego przedsięwzięcia przez niemieckie koncerny Wintershall i Uniper oraz holendersko-brytyjski Shell, francuski Engie (dawniej GDF Suez) i austriacki OMV. Wszystkie te firmy energetyczne byłyby odbiorcami dostarczanego nowym gazociągiem surowca.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl