To był piękny spektakl spadających gwiazd! Zobacz ZDJĘCIA z różnych zakątków świata

/ instagram.com/xeniosth

Zeszłej nocy, z 12 na 13 sierpnia, byliśmy świadkami kolejnego niezwykłego zjawiska na niebie. Była to noc spadających gwiazd - czyli deszcz perseidów. Wyjątkowy spektakl oglądano z każdego zakątka świata. Zdjęcia wykonane przez internautów robią naprawdę piorunujące wrażenie.

ZOBACZ TEŻ: Susza i pożary zmieniły Europę nie do poznania! ZOBACZ ZDJĘCIA naszego kontynentu - z kosmosu

"Spadające gwiazdy" to meteory, czyli ślady przejścia w atmosferze po drobnych ciałach kosmicznych zwanych meteoroidami. Są to pozostałości po kometach bądź asteroidach w postaci okruchów i ziarenek, często milimetrowej wielkości i o wadze poniżej 1 grama.

Zjawisko to można obserwować od połowy lipca do końca sierpnia, jednak maksimum roju Perseidów przypadło w nocy z 12 na 13 sierpnia i był to najlepszy moment do prowadzenia obserwacji.

Choć zjawisko będzie mniej intensywne, to zachęcamy do patrzenia w niebo również dzisiejszej nocy.

Obserwacje astronomiczne najlepiej prowadzi się, gdy oczy przyzwyczają się już do ciemności. Eksperci radzą, aby 20 minut przed ich rozpoczęciem siedzieć już w absolutnych ciemnościach i np. nie zaglądać do telefonów komórkowych, które psują akomodację oka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: instagram.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl