Sprzedaż wojskowych gruntów pod lupę

  

CBA powinno prześledzić, jak niektórzy deweloperzy przejmowali za bezcen należące do armii grunty i nieruchomości. Proceder ten zaczął kwitnąć po 1989 r. Niestety, karalność wielu z tych transakcji – szczególnie z okresu rządów SLD – się przedawniła.

Przykład: afera na Wojskowej Akademii Technicznej, w którą zamieszani byli oficerowie WSI. Na szczęście niektóre z tych skandalicznych transakcji jeszcze można rozliczyć. Agenci biura powinni więc się na tym skupić i przebadać to, jak wojskowe mienie przechodziło w prywatne ręce za rządów PO-PSL i jaką rolę odegrali w tym wpływowi emerytowani generałowie oraz znani politycy. I choć skala tego procederu ustępuje skali afery reprywatyzacyjnej, to sprawa ta również jest bardzo istotna, bo kosztowała skarb państwa poważne sumy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts