Wielki wyciek oleju do morza. Znane kąpielisko zamknięte

Z powodu wycieku do morza ponad 1000 litrów oleju opałowego z kanału deszczowego zamknięto dziś do odwołania kąpielisko w Gdyni Śródmieściu. Policja ustaliła sprawcę zanieczyszczenia.

Plaża w Gdyni
flickr.com/Aleksander Mielczarek/CC BY-SA 2.0

Rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Gdyni Agata Grzegorczyk poinformowała, że kąpielisko zamknięto w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów. Ropopochodna plama ma około 200 metrów i została zabezpieczona specjalnymi taśmami.

Pierwsze informacje o wycieku z kolektora burzowego szkodliwej substancji do Zatoki Gdańskiej w rejonie Bulwaru Nadmorskiego w Gdyni pojawiły się w piątek w godzinach popołudniowych. Na miejscu pojawili się strażacy, policja, Straż Miejska, przedstawiciele Urzędu Morskiego w Gdyni i Kapitanatu Portu oraz służby miejskie. Zdaniem specjalistów, wyciek nie stwarzał zagrożenia dla środowiska. Odkryto też, że substancja została wlana do kanału deszczowego przy ul. Ujejskiego.

Naczelnik wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdyni asp. sztabowy Jarosław Biały poinformował, że policji udało się ustalić sprawcę czynu. Funkcjonariusze nakazali mężczyźnie stawić się w komisariacie.

Podczas przesłuchania przyznał się do wylania oleju opałowego, ale tłumaczył, że nie miał świadomości, że to potem gdzieś wypłynie – dodał policjant.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Niewybuchy znalezione na plaży

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Gdynia #kąpielisko #wyciek oleju #morze #Bałtyk

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo