Lepiej późno niż wcale

  

Afera GetBacku to szansa na oczyszczenie sektora finansowego z przestępców w białych kołnierzykach od lat wykorzystujących niedoskonałości systemu do zbijania fortun. Potrzebna jest jednak determinacja nie tylko organów ścigania, ale także Komisji Nadzoru Finansowego. Choć trzeba przyznać, że ta stojąca na straży bezpieczeństwa sektora finansowego instytucja po wybuchu afery GetBacku podjęła zdecydowane działania wobec zaangażowanych w nią podmiotów. Niektórzy pewnie powiedzą, że zbyt późno, ale jednak lepiej późno niż wcale.

Komisja wszczęła postępowania wobec czterech TFI, które pieniądze swoich klientów zainwestowały w obligacje GetBacku. Mogą się one zakończyć karami finansowymi i odebraniem licencji. Jaka będzie decyzja KNF, trudno nawet spekulować. Można to jednak postrzegać jako ostrzeżenie dla wszystkich tych, którzy lekką ręką inwestują pieniądze klientów w wątpliwe giełdowe bańki.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts