Mechanik ukradł samolot i rozbił się. WIDEO

/ By Kentaro Iemoto from Tokyo, Japan (Horizon Air DHC8-Q400(N426QX)) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

  

Pracownik linii lotniczych przeprowadził bez zezwolenia start samolotu bez pasażerów w Seattle w stanie Waszyngton; samolot rozbił się - poinformowali przedstawiciele międzynarodowego portu lotniczego Seattle-Tacoma.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem czasu miejscowego (sobota rano w Polsce).

Samolot po wystartowaniu runął do morza

- napisano na Twitterze lotniska.

Według wstępnych informacji samolot ukradł mechanik - wynika z wpisu policji w hrabstwie Pierce na Twitterze.
Jak podały linie lotnicze Alaska Airlines, był to samolot Horizon Air Q400.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Z początkiem marca rusza Łódzki Rower Publiczny

/ lodzkirowerpubliczny.pl/

  

Łódzki Rower Publiczny powróci na ulice miasta w piątek 1 marca. Na 156 stacjach będą czekały na użytkowników 1574 rowery. Nie zmienią się zasady z ich korzystania. Sezon Łódzkiego Roweru Publicznego ma potrwać do końca listopada.

Zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi Maciej Sobieraj przypomniał, że będzie to już czwarty sezon Łódzkiego Roweru Publicznego (ŁRP). Przez trzy poprzednie mieszkańcy wypożyczyli rowery w sumie 4,5 mln razy. W ubiegłym roku w kilka miesięcy łodzianie skorzystali z miejskich jednośladów ponad 1,7 mln razy.

Zdaniem prezesa Nextbike Polska, operatora Łódzkiego Roweru Publicznego, Roberta Lecha ŁRP jest w czołówce największych i najpopularniejszych w Polsce systemów rowerowych.

"Mieszkańcy Łodzi bardzo szybko się do niego przekonali, a wraz z rozbudową systemu i uruchamianiem nowych stacji system zyskiwał nowych użytkowników. Liczymy na to, że ta tendencja się utrzyma, że łodzianie coraz częściej będą wybierać rower przy codziennych dojazdach"

– powiedział.

Rzecznik prasowy operatora Marek Pogorzelski zwrócił uwagę, że z ŁRP może skorzystać każdy pełnoletni użytkownik (osoby niepełnoletnie, które skończyły 13 lat, muszą przedstawić zgodę rodziców). Należy zarejestrować się w systemie i zasilić konto kwotą co najmniej 20 zł, z której będą pobierane ewentualne opłaty za przejazdy. Potem można już wypożyczać rower przez terminal – wpisując numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru, lub skorzystać z aplikacji mobilnej Nextbike.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Potem opłaty są naliczane zgodnie z cennikiem – złotówka za wypożyczenie nieprzekraczające 60 minut, 3 zł za drugą godzinę, a za trzecią i każdą kolejną godzinę po 5 zł. Użytkownicy identyfikujący się przy stacji z ważnym biletem okresowym mogą liczyć na specjalną ulgową taryfę.

Sezon Łódzkiego Roweru Publicznego ma potrwać do końca listopada.

Przez całą zimę w Łodzi i dziewięciu miastach regionu można było korzystać z rowerów Wojewódzkiego Roweru Publicznego (WRP). W Łodzi można je wypożyczać w 14 miejscach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl