Manewry ogniowe w Rumunii

W ciągu ostatnich dni kompania piechoty oraz pozostałe elementy wchodzące w skład Polskiego Kontyngentu Wojskowego (PKW) wspólnie z żołnierzami rumuńskimi, wykonywały zadania ogniowe na obiekcie szkoleniowym Balta Verde - informuje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych (DO RSZ).

mat. DO RSZ / PKW Rumunia

Szkolenie odbywało się w dzień i w nocy, z krótką przerwą na odpoczynek. Pomimo wysokich temperatur – pełne skupienie i wpojona determinacja. Nikt nie odpuszczał, bo przecież wykonanie zadania z wysokimi notami, to jedyny sposób na osiągnięcie perfekcji - czytamy na portalu DO RSZ.

PKW Rumunia znajduje się w podporządkowaniu wielonarodowej batalionowej grupy bojowej wchodzącej w skład  rumuńskiej 2 Brygady Piechoty, a  pod względem kierowania narodowego  podlega Ministrowi Obrony Narodowej, za pośrednictwem Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Jest to ok. 230-osobowy kontyngent z 7 batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich, uzupełniony specjalistami z innych jednostek wojskowych oraz instytucji. 

PKW Rumunia wyposażony jest w 14 kołowych transporterów opancerzonych (KTO) Rosomak, a także sprzęt wspierający ich funkcjonowanie w rejonie ćwiczeń. Głównym zadaniem jest wspólne szkolenie pod auspicjami Wielonarodowej Dywizji Południowy-Wschód. 

 Źródło: DO RSZ / PKW Rumunia

 

#PKW Rumunia #manewry #poligon

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo