Beczki z nieznaną substancją

/ Piotr Łuczuk/Gazeta Polska

  

W magazynie w Miłosławiu w powiecie wrzesińskim w Wielkopolsce znaleziono dziś beczki z nieznaną substancją. Na miejscu trwają oględziny i zabezpieczanie terenu.

Zgłoszenie otrzymaliśmy od właściciela magazynu w miejscowości Miłosław. Mężczyzna wskazał, że poprzedni najemca pozostawił w nim zbiorniki, beczki z substancją niewiadomego pochodzenia. Na miejscu pracowali dzisiaj pod nadzorem Prokuratora Rejonowego we Wrześni policjanci, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Wrześni, Poznania, a także strażacy z wydziału chemicznego

- tłumaczył oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji we Wrześni st. sierż. Adam Wojciński.

Jak dodał, na miejscu obecni byli także członkowie powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego, oraz inspektor ochrony środowiska.

Głównym zadaniem było zabezpieczenie miejsca, w którym te substancje ujawniono. Po wywietrzeniu magazynów i po sprawdzeniu, że można bezpiecznie wykonać oględziny, na miejsce weszły służby. Pobrane zostały także próbki substancji do badań. Ponieważ nie mamy informacji o pochodzeniu ani o składzie substancji – bierzemy pod uwagę niestety najgorszą możliwość, czyli że jest to substancja zagrażająca życiu

– mówił Wojciński.

Na miejscu nadal wykonywane są czynności służb. Wojciński zaznaczył, że odnalezionych beczek jest dużo, ale o konkretnej liczbie można będzie powiedzieć dopiero po zakończeniu wszystkich działań.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ukraina szykuje się na zmasowany atak! Eksperci biją na alarm„Rosja wykorzysta cały arsenał”

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Niepokojące doniesienia docierają do nas z Kijowa. Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandr Turczynow ujawnił, że odnotowano groźną mobilizację po stronie rosyjskiej. Jego zdaniem Kreml chce rzucić wszelkie możliwe siły i wykorzystać cały posiadany arsenał w celu przeprowadzenia zmasowanej serii cyberataków w związku ze zbliżającymi się na Ukrainie wyborami prezydenckimi.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy ostrzegł, że Ukraina już mobilizuje własne siły w celu odparcia ataków cybernetycznych Rosji.

Nasze informacje świadczą o zamiarach wykorzystania przez Federację Rosyjską całego posiadanego przez nią arsenału, łącznie ze środkami cybernetycznymi, które zamierza wykorzystać dla wpływu na demokratyczną wolę narodu ukraińskiego.

- ujawnił Turczynow.

Ołeksandr Turczynow, który przewodniczył posiedzeniu Narodowego Centrum Koordynacyjnego Bezpieczeństwa Cybernetycznego, zapowiedział, że niebawem odbędą się ćwiczenia międzyresortowe, na których opracowywane będą różne warianty reagowania na zagrożenia informatyczne. W komunikacie, który wydano po posiedzeniu, wskazano, że przedsięwzięcie jest wspierane przez Unię Europejską.

Ukraina szykuje się do odparcia ataków cybernetycznych Rosji w związku z wyborami prezydenckimi w końcu marca. Rosja przygotowała na nie cały arsenał działań

- mówił Turczynow

Wybory prezydenta Ukrainy odbędą się 31 marca. Centralna Komisja Wyborcza zarejestrowała 44 kandydatów. Najwyżej notowani w ostatnich sondażach są: komik telewizyjny Wołodymyr Zełenski (27 proc.), urzędujący prezydent Petro Poroszenko (17,7 proc.) oraz była premier Julia Tymoszenko (15,8 proc.). Dane te dotyczą 60,8 proc. Ukraińców, którzy zdecydowali już, że pójdą na wybory i wiedzą na kogo zagłosują.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl