Główny Inspektorat Sanitarny radzi: Na plażę najlepiej z lodówką

/ pixabay.com/12019/CC0

  

Główny Inspektorat Sanitarny radzi, żeby wybierając się na plażę lub wycieczkę w upalne dni, żywność wziąć w lodówce turystycznej lub zadowolić się suchym prowiantem.

GIS na swojej stronie internetowej zwraca uwagę, że przygotowując przekąski na drogę należy wziąć pod uwagę, iż część żywności łatwo się psuje.

"Jest to żywność nietrwała mikrobiologicznie, do której możemy zaliczyć np. lody, ciasta, sałatki, kanapki z mięsem, serem, rybami, wyroby mięsne, mleko i produkty mleczne. Taka żywność powinna być przechowywana w warunkach chłodniczych"

– wyjaśnia Inspektorat.

Jeżeli nie mamy lodówki turystycznej, a wybieramy się na dłuższe wycieczki lub na plażę, najlepiej zabierać produkty "suche", dobrze umyte owoce i warzywa oraz koniecznie napoje.

GIS ostrzega, że w wyniku złego przechowywania żywności podczas upałów bardzo łatwo o zatrucia pokarmowe.

"Do najczęściej występujących objawów możemy zaliczyć biegunkę, bóle brzucha, wymioty i nudności, osłabienie, uderzenia gorąca. W przypadku ich wystąpienia należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem oraz nie doprowadzić do odwodnienia organizmu"

- wskazuje.

Szczególnie latem trzeba zwracać uwagę na warunki przechowywania żywności w sklepach i lokalach gastronomicznych. Dotyczy to przede wszystkim żywności nietrwałej mikrobiologicznie, która powinna być przechowywana w urządzeniach chłodniczych.

"Jeśli przechowywanie żywności wywoła Twoje wątpliwości – dla własnego i innych bezpieczeństwa nie wahaj się zgłosić nieprawidłowości do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej"

– zachęca GIS na stronie internetowej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Mike Pence na audiencji u Franciszka. Przekazał "gorące pozdrowienia" od Donalda Trumpa

/ Twitter.com/Mike Pence (@Mike_Pence)

  

Papież Franciszek przyjął w piątek na audiencji wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych Mike'a Pence'a, który przybył do Rzymu z Jerozolimy, gdzie wziął udział w Światowym Forum Holokaustu. Audiencja trwała godzinę.

Według dziennikarzy, którzy obserwowali początek audiencji w Pałacu Apostolskim, Pence powiedział papieżowi: "Chciałbym przekazać gorące pozdrowienia od prezydenta Donalda Trumpa, który był bardzo zadowolony z wizyty tutaj".

W ten sposób wiceprezydent przywołał spotkanie amerykańskiego przywódcy z Franciszkiem w maju 2017 roku.

Pence wręczył papieżowi drewniany krzyż z drzewa pochodzącego z jego rezydencji. Franciszek przekazał mu zaś pięć swoich dokumentów, wśród nich orędzie na Światowy Dzień Pokoju.

Watykan nie wydał oficjalnego komunikatu po audiencji, ponieważ publikuje je po wizytach szefów państw i rządów.

W programie wizyty wiceprezydenta Pence'a w Rzymie są spotkania z prezydentem Włoch Sergio Mattarellą i premierem Giuseppe Conte. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts