To już było!

  

Profesor Wojciech Sadurski zaangażował 19 znajomych z różnych uniwersytetów do oświadczenia, że profesor Gersdorf jest dla nich I prezes Sądu Najwyższego i nikogo innego w tej roli sobie oni nie wyobrażają. „Gazeta Wyborcza” informację o tym zatytułowała: „Profesorowie prawa z całego świata stoją w obronie prof. Gersdorf”. Z tym że z owego „całego świata” aż czterech jest z Polski.

Reszta to brytyjscy, włoscy lub amerykańscy uczeni, niemający najpewniej zielonego pojęcia ani o polskiej konstytucji, ani o ostatnich zmianach w ustawodawstwie. Komiczne nie jest jednak to, że ci zapewne wybitni specjaliści w swoich dziedzinach dali się Sadurskiemu wciągnąć w walkę polityczną w Polsce i dali świadectwo tego, iż nieznajomość faktów nie jest dla nich przeszkodą w podpisywaniu się pod politycznymi oświadczeniami. Komiczne jest to, że zarówno Sadurski, jak i „Wyborcza” uważają najwyraźniej, iż na Polaków to zadziała – gdy kilkunastu zagranicznych naukowców oświadczy, że Gersdorf ma być prezesem SN i już. Otóż zapomnieli, że Polacy to już znają – były już kongresy intelektualistów z wielkimi nazwiskami „walczących o pokój” i z „zachodnim imperializmem”. Potem różnym znanym postaciom wstyd było tylko, że dały się wykorzystać do niecnej gry przeciw polskiej wolności.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts