Zmiany w oscarowej ceremonii. Będzie krócej?

/ fot. YouTube

  

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła ważne zmiany w ceremonii oscarowej. Uroczystość ma zostać skrócona i zyskać dodatkową kategorię "Film popularny". Czy to szansa dla blockbusterów, które do tej pory były zwykle pomijane w najważniejszych kategoriach?

Pierwszą ważną zmianą jest skrócenie samej ceremonii. To ważny krok, biorąc pod uwagę fakt, że ostatnia gala zanotowała najniższą w historii oglądalność i została uznana przez krytyków i dziennikarzy za wyjątkowo... nudną. W związku z tym część nagród ma być wręczana również podczas przerw reklamowych, a - jak pisze zarząd Akademii -  "zwycięskie momenty zostaną zmontowane i wyświetlone w dalszej części przekazu". 

Kolejną nowością jest dodatkowa kategoria - "Film popularny". Znajdą się w niej kinowe hity, które odnotowały największe sukcesy frekwencyjne i finansowe. Jeśli nowa kategoria obowiązywałaby już od najbliższej ceremonii, oznaczałoby to szansę na Oscara dla produkcji m.in. takich jak "Czarna Pantera", "Deadpool 2' czy "Avangers: Wojna bez granic". Niewątpliwie obecność gwiazd tych produkcji na ceremonii przyczyniłaby się do większego zainteresowania transmisją gali. Zmieniono również termin gali, która odbędzie się w 2020 roku - z 23 na 9 lutego.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Filmweb.pl, The Hollywood Reporter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Morawiecki ujawnia kulisy negocjacji ws. Brexitu: Z mozołem wypracowaliśmy dobre stanowisko

premier Mateusz Morawiecki / twitter.com/PremierRP

  

Premier Mateusz Morawiecki informując o ustaleniach szczytu 27 państw członkowskich ws. Brexitu podkreślił, że pokazano dobrą wolę 27 państw członkowskich. „Z mozołem wypracowaliśmy kompromisowe stanowisko”.

Z mozołem wypracowaliśmy kompromisowe, dobre stanowisko, które pozwala W. Brytanii do 22 maja uzgadniać swoje procesy ratyfikacji w ramach parlamentu brytyjskiego, ale pewną datą graniczną, wyznaczoną również przez procedury brytyjskiej jest ten 12 kwiecień.
- powiedział dziennikarzom po zakończeniu szczytu UE27 premier Morawiecki.

Jednocześnie szef polskiego rządu podkreślił, że umowa o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE jest bardzo ważna.

Ważne jest też, by było ono uporządkowane, a kwestie finansowe, jak i prawa naszych obywateli i przedsiębiorców – zabezpieczone.  Dla nas kluczowy jest porządek, uporządkowane wyjście Wielkiej Brytanii z UE. Uniknęliśmy czegoś, co było pierwotną propozycją - pewnego postawienia Wielkiej Brytanii pod ścianą. Uniknięcie tego "stawiania pod murem" tworzy lepszą perspektywę porozumienia.
- mówił premier Morawiecki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl