W Polsce lato w pełni, a KOD-ziarze… już ubierają choinki! Świerki „upiększyli” konstytucją

/ twitter.com/KOW_z_KOD

  

Miłośnicy opozycji totalnej i obrońcy "wolnych sądów" wpadają na coraz bardziej "oryginalne" pomysły. W plakaty z napisem "konstytucja" poubierali już pomniki, nawet słynnego Smoka Wawelskiego w Krakowie, a teraz przyszedł czas na... świerki. W Polsce fala upałów, ale może KOD-ziarze, zaabsorbowani walką o "demokrację" tego nie zauważyli i już szykują się na święta.

Akcja bezczeszczenia przez KOD pomników w całej Polsce trwa w najlepsze, a "koszulki" z napisem "konstytucja" najchętniej zakładane są na monumenty przedstawiające bądź samego Lecha Kaczyńskiego, bądź też parę prezydencką. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Akcja wandali z KOD przechodzi wszelkie pojęcie. Bezczeszczą kolejne pomniki

Kilka dni temu na monumencie śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej znalazła się „koszulka” z napisem „konstytucja”. Sprawca został już zatrzymany przez policję i usłyszał zarzut znieważenia monumentu. Policja ma nagranie z monitoringu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kodziarze zbezcześcili pomnik śp. Lecha Kaczyńskiego. Sprawca już w rękach policji

Jednak dla KOD-ziarzy to za mało. Teraz wpadli na równie absurdalny pomysł – w Puszczykowie w plakaty z napisem "konstytucja" poubierali... świerki.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Bandyta z Rimini odwołał się od wyroku

Guerlin Butungu / facebook.com/d

  

Sprawa napaści na parę polskich turystów w Rimini trafiła do Sądu Najwyższego Włoch. Jak dowiaduje się PAP w źródłach sądowych, obrońca jednego ze sprawców ataku i gwałtu, Kongijczyka Guerlina Butungu, zaskarżył wydany wobec niego wyrok 16 lat więzienia.

Wyrok ten, wydany najpierw przez sąd pierwszej instancji w Rimini, utrzymał w październiku zeszłego roku sąd apelacyjny.

Odwołał się od niego do Sądu Najwyższego adwokat 21-letniego imigranta, Riziero Angeletti. Twierdzi on, że nie ma dowodów na to, że w sierpniu 2017 roku Butungu uczestniczył w zbiorowym gwałcie na młodej Polce na plaży i ciężkim pobiciu jej partnera oraz innych napaściach. Dlatego wniósł o uchylenie wyroku sądu apelacyjnego w Bolonii.

[polecam:https://niezalezna.pl/216487-jest-wyrok-dla-nieletnich-bandytow-z-rimini-w-wiezieniu-spedza-dlugie-lata]

Ponadto obrońca wśród powodów zaskarżenia wyroku wskazał to, że sądy nie uznały okoliczności łagodzących, to znaczy faktu, iż Butungu nie był wcześniej karany i ma za sobą "trudną przeszłość" w swoim kraju.

Według adwokata skazany, których do Włoch przypłynął z innymi migrantami pontonem, był jako nastolatek żołnierzem. Już wcześniej podkreślano jednak, że nie ma na to dowodów.

Sąd Najwyższy w Rzymie rozpatrzy odwołanie złożone przez obrońcę osadzonego w więzieniu Guerlina Butungu w najbliższych miesiącach.

Trzej pozostali członkowie gangu, nastoletni synowie imigrantów z Maroka i Nigerii zostali skazani przez sąd dla nieletnich na kary po 9 lat i 8 miesięcy. Wyrok ten utrzymał sąd apelacyjny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl