Sądowe wątpliwości

  

Przy okazji dyskusji o reformie sądownictwa wielu zapomina o wątpliwych orzeczeniach i wyrokach wydawanych przez lata przez niezawisłych sędziów. A przecież dotyczyły one konkretnych osób czy podmiotów gospodarczych. Jednak jeśli nawet doszło do ewidentnej pomyłki, odkręcenie sprawy okazywało się niemożliwe.

Niedawno na portalu Wirtualna Polska przeczytałem historię biznesmena, któremu sąd nakazał zapłacić 18 mln zł znanemu deweloperowi, zaliczanemu przez lata do grona najbogatszych Polaków. Wcześniej obydwaj współpracowali. W całej sprawie – jak wskazywał biznesmen – nie brakowało wątpliwości. Tym bardziej że ów deweloper miał się przechwalać swoimi wpływami w sądzie. Czy faktycznie je miał? Nie wiadomo. Jednak wcześniej zasiadał na ławie oskarżonych (wraz z jednym z podejrzanych obecnie w aferze SK Banku) w związku z transakcją, w której uczestniczył. Sąd oczyścił go ze wszystkich zarzutów. Może więc w takich sprawach dla rozwiania wszelkich wątpliwości Ministerstwo Sprawiedliwości powinno się zwracać do CBA o zbadanie sprawy?

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts