Ciszej nad tą trumną

  

Szalejące w Polsce upały chyba zaszkodziły części mainstreamowych twórców, którzy się prześcigają w tym, kto wypowie większą głupotę. Oto podczas wczorajszego pogrzebu piosenkarki Kory, czyli Olgi Sipowicz, głos zabrał Wojciech Mann.

Znany radiowiec i satyryk wygłosił taką oto elukubrację: „Korze było żyć w okresie różnych faz naszego kraju. Na początku był komunizm, potem był komunizm z ludzką twarzą, potem były różne turbulencje, potem była Solidarność, stan wojenny, demokracja, a wreszcie parodia demokracji. I przez wszystkie te okresy Kora szła z podniesioną głową i z jasnymi poglądami. Zawsze na swoim sztandarze miała napisane »wolność«”. Nie będziemy analizowali treści sztandarów, pod jakimi występowała zmarła piosenkarka, miała do nich prawo. Słów Manna analizować zbytnio nie trzeba, bo widać, że wszystko mu się pozajączkowało. Ciekawe, że w latach 90., na które przypadał szczyt aktywności satyrycznej Wojciecha Manna i Krzysztofa Materny, obaj panowie nie występowali z podobnymi apelami i odczytami. Wówczas, w III RP, Mannowi było do śmiechu, dziś w czasie rzekomego zamordyzmu już nie jest. To dokładnie odwrotnie niż u większości Polaków.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts