Nowe państwo

  

Decyzja Jarosława Kaczyńskiego dotycząca najbliższych wyborów samorządowych wywołała falę komentarzy. Przypomnijmy: prezes Prawa i Sprawiedliwości ogłosił, że osoby zasiadające w spółkach skarbu państwa i stamtąd czerpiące dochody nie będą mogły kandydować z list partii w wyborach samorządowych. To oznacza, że jest realizowany plan przebudowy państwa, również od szczebla samorządowego.

Jeżeli to się uda, będziemy mieli do czynienia z zupełnie nową sytuacją – zostanie zablokowana możliwość pracy w państwowych spółkach dla działaczy partyjnych pełniących funkcje samorządowe. Co ciekawe, ta decyzja była najkrytyczniej komentowana przez opozycję, szczególnie przez polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego. Nie ma się czemu dziwić – to właśnie ludowcy przez całe lata mościli się na państwowych posadach, łącząc działalność partyjną z lukratywnymi stanowiskami. Chociaż wszyscy o tym dobrze wiedzieli, nikt nawet się nie zastanawiał, czy jest możliwe, aby to zmienić. Teraz, gdy wyborcy będą mieli jasny przekaz, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy, ale dla służby państwu i obywatelom, wynik jesiennych wyborów może dla wielu okazać się zaskoczeniem.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl