Jak fortelem minister podziałał na wojtów i burmistrzów. Chodziło o szacowanie strat wśród rolników

/ pixabay.com/Arcaion/CC0

  

- Część wójtów i burmistrzów -  w większości z PSL-u - krzyczy, że PiS nie pomaga rolnikom, a sami nie chcieli powołać komisji [do szacowania strat - red.]. Ja powiedziałem, że "jeśli nie powołacie komisji, zrobi to wojewoda, ale zrobimy listę tych, którzy komisji nie powołali". Pomogło - mówił dziś na antenie Telewizji Republika Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa.

Rząd w minionym tygodniu przyjął program pomocy dla gospodarstw rolnych i rybackich w tym roku poszkodowanych przez suszę lub powódź. Na jego realizację rząd przeznaczył z budżetu państwa 799,5 mln zł, w tym 697 mln zł na dopłaty do hektara zniszczonych upraw.

CZYTAJ WIĘCEJ: Rząd pomoże rolnikom. Setki milionów złotych przeznaczono na wsparcie

Dziś w programie "W Punkt" Telewizji Republika Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa, mówił o szacowaniu strat spowodowanych przez pogodę.

- Straty spowodowane suszą są szacowane, aby stwierdzić, ile pomocy należy przekazać. Szybko zaczęliśmy apelować ,by powołano komisje do szacowania. Część wójtów i burmistrzów -  w większości z PSL-u - krzyczy, że PiS nie pomaga rolnikom, a sami nie chcieli powołać komisji. Ja powiedziałem, że "jeśli nie powołacie komisji, zrobi to wojewoda, ale zrobimy listę tych, którzy komisji nie powołali". Pomogło

- mówił szef resortu rolnictwa.

Zapytany przez prowadzącego program, dlaczego - mimo udzielonego przez rząd wsparcia - wciąż nie brakuje "oburzonych".

- Burzą się ci, którzy mają inny cel niż tylko obrona rolników. Ja spotykam się codziennie z rolnikami - oni mówią, że państwo często za rządów innych partii w ogóle nie pomagało. Teraz ta pomoc jest, ci którzy dzierżawią ziemię państwową mogą mieć zawieszone czynsze, będzie można zawiesić KRUS, w skrajnym przypadku można wystąpić o wsparcie z pomocy społecznej. To dość wszechstronna pomoc dla rolników. Będą wypłaty dopłat bezpośrednich wypłacane w zaliczkach. To będzie ponad 10,5 mld złotych. Rolnictwo jest ważnym elementem polskiej gospodarki i rolnicy nie zostaną bez pomocy rządu

- zapowiedział minister Ardanowski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: telewizjarepublika.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowe surowe sankcje dla Iranu

zdjęcie ilustracyjne / Blondinrikard Fröberg CC BY 2.0

  

Prezydent USA Donald Trump ogłosił dziś, że jego kraj wprowadza nowy pakiet „surowych” sankcji przeciw Iranowi, które obejmą m.in. najwyższego duchowo-politycznego przywódcę tego kraju ajatollaha Alego Chameneia. To odpowiedź na zestrzelenie przez Teheran drona USA.

Nowe restrykcje zostają nałożone również na współpracowników Chameneia.

Trump ostrzegł, że sankcje przeciwko Iranowi mogą obowiązywać „latami”.

Amerykański resort finansów (skarbu) poinformował w poniedziałek o nałożeniu przez USA sankcji na ośmiu dowódców irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Szef resortu Steven Mnuchin dodał, że nowy pakiet restrykcji zablokuje irańskie aktywa na kolejne miliardy USD.

Mnuchin wyjaśnił, że choć pakiet tych restrykcji był przygotowywany przez Stany Zjednoczone jeszcze przed zestrzeleniem w czwartek przez Iran amerykańskiego drona i tak jest on odpowiedzą na to zdarzenie, jak i na poprzednie działania Iranu w Zatoce Perskiej.

Jednocześnie Mnuchin ogłosił, że kolejnymi sankcjami jeszcze w tym tygodniu zostanie objęty irański minister spraw zagranicznych Mohammad Dżawad Zarif.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl