J-16 coraz bliżej wdrożenia do armii

/ flickr.com

  

Chińskie myśliwce Shenyang J-16, jakie są oparte na konstrukcji rosyjskiego samolotu myśliwskiego Su-30, będą wkrótce zdolne do prowadzenia misji bojowych — informuje dziennik "South China Morning Post".

W ubiegłym tygodniu eskadra myśliwców J-16 wzięła udział w ćwiczeniach wspólnie z samolotami J-10, J-11B oraz Su-30.

J-16 oparte są na konstrukcji Su-30. Po raz pierwszy zostały zaprezentowane około roku 2012, jednak oficjalny debiut samolotu miał miejsce w ubiegłym roku, w 90 rocznicę utworzenia Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (PLA). 

Song Zhongping w rozmowie z South China Morning Post zauważył, że chociaż ćwiczenia, jakie były przeprowadzone z udziałem J-16 były dużym krokiem naprzód, to samolot nie jest jeszcze w pełni gotowy do prowadzenia misji bojowych. 

Zasięg myśliwca wynosi 3 900 km, a jego prędkość maksymalna oscyluje w granicach 2 Ma. Uzbrojenie myśliwca stanowi działko kal. 30 mm oraz 12 węzłów uzbrojenia, na których może przenosić precyzyjne bomby, kierowane pociski powietrze-powietrze i przeciwokrętowe, rakiety służące do eliminowania radarów. Myśliwiec w wersji J-16D ma wielkie zdolności związane z walką elektroniczną, za sprawą systemów zakłócających oraz specjalnej anteny, w tym tych wzorowanych na systemach AN/ALQ-218.  Według ekspertów J-16 był specjalnie tworzony z myślą o walkach o Tajwan. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Groźna sytuacja w Krakowie. Padły strzały

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/5191107

  

25-letni mężczyzna został postrzelony przez policjantów w Krakowie, gdy próbował jednemu z nich wyrwać broń. Ranny, w stanie przytomnym, został zabrany do szpitala – podał rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń.

Do zdarzenia doszło na os. Dywizjonu 303 w Nowej Hucie podczas rutynowej kontroli drogowej dokonywanej przez policjantów z krakowskiej drogówki. Zatrzymali oni – relacjonuje rzecznik - kierującego samochodem BMW.

Jeden z funkcjonariuszy chciał przeprowadzić badanie kierowcy na obecność narkotyków w organizmie. Wówczas mężczyzna zaczął się zachowywać agresywnie - uderzył policjanta w twarz i zaczął uciekać.

Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów, kierujący został zatrzymany przez policjanta, doszło między nimi do szarpaniny, w trakcie której zbiegły kierowca chwycił za kaburę policjanta i usiłował wyciągnąć mu broń. Kierowca został postrzelony. Ranny, w stanie przytomnym, został zabrany do szpitala.

Według policji postrzelony to mężczyzna w wieku 25 lat, mieszkaniec powiatu olkuskiego w Małopolsce.

- Na miejscu trwają teraz czynności procesowe pod kierunkiem prokuratora, przesłuchania świadków, itp. w celu ustalenia dokładnego przebiegu zdarzenia

 - zaznaczył rzecznik policji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl