Szkolenie lotnicze nad Bałtykiem

/ mat. 1. BLWL / http://1blwl.wp.mil.pl/pl/8_124.html

  

W ramach realizacji zadań przydzielonych na ten rok oraz zgodnie z planem zasadniczych przedsięwzięć, żołnierze 1. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych przeprowadzili w ostatnich dniach szkolenie lotnicze w oparciu o obiekty CPSP w Ustce.

Celem szkolenia było uzyskanie dopuszczeń i podtrzymanie nawyków personelu latającego dowództwa 1.BLWL oraz 49 i 56. Bazy Lotniczej w lotach wg przepisów VFR, w tym na zwalczanie celów nawodnych z wykorzystaniem uzbrojenia pokładowego śmigłowców oraz zwalczanie celów powietrznych z użyciem samonaprowadzających się pocisków rakietowych — czytamy na oficjalnym portalu brygady.

Szkolenie realizowane było w oparciu o Centralny Poligon SP Ustka oraz inne miejsce do startów i lądowań, Wicko Morskie. W szkoleniu brały udział: 3 śmigłowce W-3PL „Głuszec”, 2 śmigłowce Mi-24 i 5 śmigłowców Mi-2 — informuje 1.BLWL.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 1. BLWL
Tagi

Wczytuję komentarze...

Zatrzymano trzech Algierczyków

Zdjęcie ilustracyjne / facebook.com/Straż Graniczna

  

Trzech obywateli Algierii, którzy nielegalnie przeszli z Ukrainy do Polski przez tzw. zieloną granicę zatrzymała w okolicach Lubaczowa na Podkarpaciu Straż Graniczna. Mężczyźni zostali zawróceni na Ukrainę. Otrzymali też trzyletni zakaz wjazdu do państw strefy Schengen.

Jak poinformowała dziś rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymani cudzoziemcy to mężczyźni w wieku 22, 23 i 28 lat. Przemieszczali się pieszo skrajem lasu w kierunku Budomierza. Zostali zatrzymani w piątek przez patrol Straży Granicznej z placówki w Lubaczowie.

"Zatrzymani to obywatele Algierii, którzy od kilku miesięcy studiowali i pracowali na Ukrainie. Teraz postanowili nielegalnie dotrzeć do Niemiec, aby tam zamieszkać"

– powiedziała rzeczniczka.

Dodała, że obcokrajowcy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie, gdzie postawiono im zarzuty. "Przyznali się do zarzucanego im czynu nielegalnego przekroczenia granicy" – dodała mjr Pikor.

Wszyscy trzej zostali przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach umowy readmisyjnej. Ponadto otrzymali też zakaz wjazdu do państw strefy Schengen na kolejne 3 lata.

Rzeczniczka BiOSG przedstawiła statystykę, według której od początku tego roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali około 50 imigrantów, którzy wbrew przepisom przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski w celach migracyjnych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl