Bojowy patrol

/ mat. CSWLąd Poznań / http://cswlpoznan.wp.mil.pl/pl/4_735.html

  

W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu trwa szkolenie specjalistyczne starszych szeregowych - kandydatów na podoficerów.

Na terenie poligonu w Biedrusku żołnierze kursu kandydatów na podoficerów grupy zmechanizowanej realizowali zajęcia na temat: „Prowadzenie działań rozpoznawczych przez drużynę zmechanizowaną”. W trakcie zajęć zrealizowano zagadnienia związane z przygotowaniem drużyny zmechanizowanej do prowadzenia działań rozpoznawczych, stawiania rozkazu bojowego w roli dowódcy drużyny, rozpoznaniem terenu i przeciwnika oraz przekazywania wyników z prowadzonych działań — informuje oficjalny portal CSWLąd Poznań.

Ponadto żołnierze prowadzili działanie jako bojowy patrol rozpoznawczy, w trakcie którego prowadzono rozpoznanie skrzyżowań dróg, miejsc kanalizujących ruch wojsk oraz obserwację miejscowości w celu wykrycia działalności przeciwnika — czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CSWLąd Poznań
Tagi

Wczytuję komentarze...

Tragiczny finał poszukiwań turysty

Schronisko na Śnieżniku, zdjęcie ilustracyjne / By Pudelek - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2818066

  

Jak informuje rmf24.pl, poszukiwania 41-letniego turysty w rejonie Masywu Śnieżnika zakończyły się smutnym finałem. Mężczyznę odnaleziono w poniedziałek popołudniu ok. 1 kilometr od schroniska na Śnieżniku.

Poszukiwania 41-latka, który w nocy z soboty na niedzielę opuścił schronisko na Śnieżniku w Karkonoszach, rozpoczęły się w niedzielę. Do akcji włączył się GOPR, policja oraz straż pożarna.

Mężczyzna miał pozostawić w schronisku cieplejszą odzież oraz dokumenty. 

Poszukiwania zakończyły się jednak tragicznie. Ciało mężczyzny w poniedziałek popołudniu odnaleziono ok. 1 kilometra od schroniska, z którego wyszedł.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: rmf24.pl, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl