Polski mikroprzedsiębiorca jest lojalnym kredytobiorcą

/ StartupStockPhotos

  

Mikroprzedsiębiorcy, którzy zaciągnęli kredyty w jednym banku, sumiennie spłacają zobowiązania. Tylko 8,1 proc. ma opóźnienie powyżej 90 dni - wynika z danych Biura Informacji Kredytowej.

Na 2,15 mln aktywnych mikroprzedsiębiorców, figurujących w bazie Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej(CEiDG), co piąty ma firmowy kredyt. Większość z nich, bo aż 85 proc., zadłużonych jest tylko w jednym banku. I to właśnie oni najlepiej radzą sobie ze spłatą zobowiązań: tylko 8,1 proc. takich mikroprzedsiębiorców ma opóźnienie w spłacie zobowiązań powyżej 90 dni - wylicza BIK.

Co ciekawe, im więcej źródeł finansowania działalności, tym większe problemy firmy mają ze spłatą. Wśród płatników zadłużonych w dwóch bankach udział tych, którzy mają opóźnienia rośnie prawie dwukrotnie, do 16,7 proc. Zaś w przypadku mikroprzedsiębiorców zadłużonych w czterech i więcej bankach, już co trzeci ma przynajmniej jedno zobowiązanie opóźnione powyżej 90 dni.

BIK wyliczył, że wśród mikroprzedsiębiorców posiadających kredyt firmowy średnio 10,4 proc. posiada zobowiązanie opóźnione w spłacie powyżej 90 dni.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Morawiecki ujawnia kulisy negocjacji ws. Brexitu: Z mozołem wypracowaliśmy dobre stanowisko

premier Mateusz Morawiecki / twitter.com/PremierRP

  

Premier Mateusz Morawiecki informując o ustaleniach szczytu 27 państw członkowskich ws. Brexitu podkreślił, że pokazano dobrą wolę 27 państw członkowskich. „Z mozołem wypracowaliśmy kompromisowe stanowisko”.

Z mozołem wypracowaliśmy kompromisowe, dobre stanowisko, które pozwala W. Brytanii do 22 maja uzgadniać swoje procesy ratyfikacji w ramach parlamentu brytyjskiego, ale pewną datą graniczną, wyznaczoną również przez procedury brytyjskiej jest ten 12 kwiecień.
- powiedział dziennikarzom po zakończeniu szczytu UE27 premier Morawiecki.

Jednocześnie szef polskiego rządu podkreślił, że umowa o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE jest bardzo ważna.

Ważne jest też, by było ono uporządkowane, a kwestie finansowe, jak i prawa naszych obywateli i przedsiębiorców – zabezpieczone.  Dla nas kluczowy jest porządek, uporządkowane wyjście Wielkiej Brytanii z UE. Uniknęliśmy czegoś, co było pierwotną propozycją - pewnego postawienia Wielkiej Brytanii pod ścianą. Uniknięcie tego "stawiania pod murem" tworzy lepszą perspektywę porozumienia.
- mówił premier Morawiecki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl