Czarny weekend nad wodą

W piątek i w sobotę na terenie całej Polski odnotowano 20 przypadków utonięć - poinformowała Bożena Wysocka z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Zaapelowała też o ostrożność nad wodą.

pixabay.com/pixel2013

Jak przekazała Wysocka, w piątek służby na terenie całego kraju odnotowały sześć przypadków utonięć, w sobotę - 14.

Wysocka zaapelowała również o zachowanie ostrożności podczas pobytu nad wodą.

- Bardzo prosimy o zachowanie rozwagi i ostrożności nad wodą. Apelujemy o korzystanie z kąpielisk specjalnie do tego przeznaczonych, czyli tam gdzie jest ratownik - podkreśliła.

Wcześniej RCB przekazało, że w tym sezonie w wodzie zginęło już 281 osób.

O konieczności zachowania ostrożności nad wodą oraz o regułach bezpieczeństwa tam obowiązujących RCB przypomina także na Twitterze.

- Nie należy wchodzić do wody po alkoholu i środkach odurzających, wbiegać do wody rozgrzanym i skakać w nieznanych miejscach. Trzeba stosować się do zaleceń ratownika i pamiętać o założeniu kapoku na łódce, kajaku i rowerze wodnym - wskazało RCB.

Do tragicznych zdarzeń związanych z wodą doszło także w niedzielę. W Piaskach k. Krynicy Morskiej (Pomorskie) utonął 55-letni mężczyzna, który wraz z 37-letnim mężczyzną kąpał się w morzu. Ciało pierwszego z nich zostało odnalezione - poinformował podkom. Michał Sienkiewicz z biura prasowego KWP w Gdańsku.

Policjant dodał, że obaj mężczyźni byli rodziną.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#woda #utonięcie #jezioro #morze #bezpieczeństwo

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo