Ostrzeżenia przed burzami z gradem

IMGW wydał dziś ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla ośmiu województw. W niedzielę nie będzie zagrożenia upałami.

Radoslaw Wyjadlowski/freeimages.com

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem obowiązują w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim (z wyłączeniem powiatów wschodnich), podlaskim, łódzkim, wielkopolskim, dolnośląskim oraz opolskim.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewidziane są warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Jak być bezpiecznym w czasie burzy przypomina we wcześniejszych komunikatach na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Nie powinno się wychodzić z domu bez konieczności. Należy również unikać otwartych przestrzeni, nie stawać przed jedynym w okolicy drzewem czy masztem oraz unikać dotykania metalowych przedmiotów. Osoby prowadzące samochód powinny zjechać na parking z dala od drzew. W górach należy jak najszybciej zejść ze szczytu. Osoby pływające powinny natychmiast wyjść z wody i oddalić się od brzegu.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#burze #grad #ostrzeżenie meteo

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo