Kluby Gazety Polskiej składają życzenia Antoniemu Macierewiczowi. STO LAT - Panie ministrze!

/ Niezalezna.pl

  

Kluby Gazety Polskiej postanowiły w szczególny sposób uczcić jubileusz siedemdziesięciolecia urodzin ministra Antoniego Macierewicza. Nakręcono w tym celu specjalny film, który pokazuje wzruszające obrazki ze spotkań ministra z klubowiczami. Widać na nim zdjęcia z wielu miast, które odwiedził Jubilat, aby spotkać się z członkami Klubów Gazety Polskiej. Są zdjęcia m.in. z Opola, Krakowa, Piastowa, czy Gliwic, ale także z zagranicy - z Hamburga lub Essen. Najbardziej wzruszające momenty filmu, to te, w których Członkowie klubów składają życzenia Antoniemu Macierewiczowi, nagradzając go w ten sposób za ogromne zaangażowanie i pracę dla naszej Ojczyzny.

Serdecznie witamy Panie ministrze.Klub Gazety Polskiej z Wejherowa chciał Panu tą drogą złożyć najserdeczniejsze życzenia urodzinowe.

- rozpoczęli klubowicze z Pomorza.

Szczęścia, zdrowia, pomyślności. Spełnienia marzeń, realizacji najodważniejszych planów, łaski Bożej na każdy dzień i jeszcze 100 lat służby dla Polski - ku chwale ojczyzny.

- dodali.

Kolejne życzenia dla Antoniego Macierewicza złożyli członkowie Gliwickiego Klubu Gazety Polskiej.

Szanowny Panie Ministrze, Gliwicki Klub Gazety Polskiej i Strzelcy Rzeczypospolitej drogiemu naszemu jubilatowi składają najlepsze życzenia. Dalszych, długich lat pracy dla Polski. Czwartego sierpnia Gliwicki Klub Gazety Polskiej pielgrzymuje do Torunia, do Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II. Będziemy się modlili w intencji Jubilata. Czołem Panie Ministrze!

Życzenia jubilatowi złożył tez gość Klubu Gazety Polskiej z Węgier.

Panie ministrze, w imieniu Węgrów i moim własnym chcę złożyć Panu serdeczne życzenia. Nasza droga jest wspólna. Myślę, że Polacy i Węgrzy zawsze będą żyli według przysłowia: "Polak Węgier dwa bratanki..." 

Film kończy się odśpiewaniem Antoniemu Macierewiczowi tradycyjnego "Sto lat"

OBEJRZYJ FILM

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus wykryty u Węgra. Pracował na Diamond Princess

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Stwierdzono pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem obywatela Węgier. Przebywa on na statku u wybrzeży Japonii - poinformował wiceminister spraw zagranicznych Węgier Tamas Menczer. Zakażenie koronawirusem stwierdzono u Węgra objętego kwarantanną na statku Diamond Princess u wybrzeży Japonii. Pracował on na tej jednostce.

- Na statku pracowało trzech Węgrów - rodzeństwo muzyków i trzeci Węgier, który pracował jako kelner. Dzisiaj otrzymaliśmy informację od japońskich oficjalnych organów, że u jednego z trzech Węgrów test pod kątem koronawirusa dał pozytywny wynik. Został on odizolowany na statku

 - oznajmił wiceminister.

Menczer dodał, że od władz japońskich dostał informację, że zakażony Węgier przypuszczalnie w ciągu 2-3 dni zostanie przetransportowany ze statku do szpitala lub do ośrodka obserwacyjnego dla osób objętych kwarantanną. Według tej informacji czuje się on dobrze, nie ma gorączki i nie kaszle.

Epidemia koronawirusa rozprzestrzeniła się na 25 krajów i terytoriów na świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Włochy, Niemcy, Francję i Finlandię. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd 34 zgony – 12 w Iranie, 7 w Korei Płd., 6 we Włoszech, 4 w Japonii, 2 w Hongkongu, po jednym na Filipinach, na Tajwanie, i we Francji.

Po Chinach krajem, gdzie wirus najszybciej się rozprzestrzenia, jest Korea Południowa. Do 763 wzrosła tam liczba zakażonych koronawirusem wywołującym ostre zapalenie płuc – podało w poniedziałek Centrum Kontroli Zachorowań i Prewencji w Seulu. W niedzielę zanotowano 161 przypadków nowych zakażeń. Z powodu koronawirusa zmarło tam siedem osób.

W ostatnich dniach coraz więcej przypadków zachorowań stwierdzono we Włoszech, gdzie na północy kraju w kilka dni stwierdzono 219 przypadków zachorowań. Zmarło sześć osób zakażonych koronawirusem. W Lombardii i w Wenecji Euganejskiej zanotowano zdecydowaną większość z potwierdzonych dotąd we Włoszech przypadków.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts